• Informacje na temat:

  stan armii rosyjskiej

Artykuły na temat: stan armii rosyjskiej
 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...są w stanie funkcjonować bez armii ludzików ich obsługujących. Im więcej mądrych maszyn, tym więcej potrzebnych fachowców. I jakoś to wszystko się zrównoważy. Powszechna komputeryzacja nie(...) zaangażowani nie tylko dzieci i pisarze (Stanisław Lem był w tym pędzie do odkrywania tajemnic przyszłości najbliższy realiom), lecz także naukowcy i eksperci wielkiego formatu. I co wyszło z ich założeń...

 • Rosyjski antywirus dalej zabezpiecza naszą administrację. Są prawne możliwości odrzucania ofert firmy Kaspersky Lab

  We wrześniu Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych zakazał amerykańskim urzędom korzystania z oprogramowania antywirusowego rosyjskiej firmy Kaspersky Lab, a Kongres wydał te same zalecenia armii. Stało się to po nagłośnieniu informacji przekazanych przez wywiad Izraela, według którego oprogramowanie Kaspersky'ego było wykorzystywane przez rosyjskich hakerów.

 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • Zapowiedź budowy gazociągu Turkish Stream, którym rosyjski gaz miałby trafiać do Turcji a być może i Europy, to duży geopolityczny projekt. Jego powstanie będzie mieć konsekwencje dla europejskiej solidarności energetycznej - uważają eksperci.

 • Wojsko kupuje kraby. I wyciąga wnioski z Donbasu

  W najbliższych tygodniach podpisana zostanie umowa na zakup 96 sztuk armatohaubic. To będzie największy kontrakt zbrojeniowy w tym roku.

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Przemysłowcy o warunkach przetrwania zbrojeniówki

  Zdaniem analityków rynku zbrojeniowego, polski przemysł, by przetrwać, musi włączać się od początku w prace nad zupełnie nowymi systemami, co wymaga specjalizacji. Musimy liczyć na kooperację jak było przy okazji offsetu.

 • Twierdza Rosja w budowie

  Gdyby na sytuację ekonomiczną Rosji patrzeć przez pryzmat budżetu federalnego to jest ona nie tylko dobra, ale wręcz znakomita. Jednak o osiągnięciu ambitnych celów stawianych "kapitanom" rosyjskiej gospodarki przez Władimira Putina nie ma co myśleć.

 • Ukraina: Amerykański funduszu zablokuje redukcję długu

  Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada staje się dramatyczna. Ukraina stoi na progu niewypłacalności, dlatego musi nakłonić międzynarodowych wierzycieli do redukcji swojego zadłużenia. Zdaniem analityków nie będzie to łatwe.

 • Strategiczne gałęzie przemysłu - czy rząd zawsze musi do nich dopłacać?

  Gałęzie przemysłu kluczowe dla bezpieczeństwa kraju nie muszą być państwowe i wbrew pozorom wcale nie trzeba ich dotować - często mogą być prywatne. Ale rząd musi być w stanie wymusić na nich to, czego chce.