• Informacje na temat:

  stan polskiego wojska

Artykuły na temat: stan polskiego wojska
 • "Urząd Wojska Polskiego"

  Wojska Polskiego". Gdy w 2010 r. zawieszono powszechny pobór, uruchomiono wielką kampanię reklamową zachęcającą do wstępowania do armii. Obawiano się, że nie będzie tylu chętnych do służby zawodowej(...) musiał tego robić. - Nasza armia przypomina "Urząd Wojska Polskiego", choć się mówi, że jest profesjonalna. Absurdem jest, że żołnierz musi podpisać zgodę na wyjazd na misję. Albo jesteś...

 • Modernizacja wojska - do korekty, marsz!

  Pięć priorytetów; na tyle nas stać - uważa resort obrony. Nie ma pieniędzy na ambitne założenia planu modernizacji armii. Co przykrojone zamierzenia oznaczałyby dla polskiej branży obronnej?

 • Sześć tysięcy nowych szeregowców w polskiej armii: Zarobią 2,5 tys. zł na rękę

  ...o kandydatów na szeregowych, to również odnotowujemy duże zainteresowanie służbą - tłumaczy pułkownik Tomasz Szulejko, rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W sumie trudno się dziwić - od(...)- W bieżącym roku zakłada się zwiększenie stanów osobowych kadry zawodowej do poziomu 101,5 tys. żołnierzy - zapowiada Ministerstwo Obrony Narodowej. Biorąc pod uwagę, że na koniec marca w polskiej...

 • Czy stać nas na upadek polskiego przemysłu stoczniowego?

  Przemysł stoczniowy ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. Tymczasem polskie stocznie, w szczególności te państwowe, znajdują się dziś w trudnej sytuacji. Ratunkiem jest produkcja o wysokiej wartości dodanej i specjalizacja. Jak pokazują autorzy w najnowszym raporcie Instytutu Studiów Wschodnich, jest to droga, którą przebyły wcześniej inne państwa, takie jak Korea Południowa czy Turcja.

 • ​Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

  ...dokładnie, ilu cudzoziemców rzeczywiście skorzysta z tych propozycji. - Na pewno będzie ich mniej, ponieważ konsulaty na Ukrainie nie będą w stanie rozpatrzyć w odpowiednim terminie wszystkich wniosków(...) nie tylko ze względu na wyższe zarobki, ale także dlatego, że w ten sposób unikają poboru do wojska i wysłania na front - podkreśla Bieniecki. W czerwcu w polskich urzędach pracy zarejestrowanych było...

 • H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  List intencyjny ws. nawiązania współpracy przemysłowej i biznesowej w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych podpisała w poniedziałek spółka H. Cegielski-Poznań (HCP) z tureckim przedsiębiorstwem Otokar.

 • Jak zostać żołnierzem zawodowym przed zmianami emerytalnymi

  Tylko jeszcze przez pół roku można wstąpić do wojska i zyskać prawo do emerytury na starych zasadach, czyli już po 15 latach służby. Armia do końca roku ma jeszcze kilka tysięcy wakatów do obsadzenia.

 • Rosną wydatki na obronność na świecie. Polski przemysł zbrojeniowy liczy na umowy

  Wydatki na obronność osiągają rekordowe poziomy zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ten globalny trend chce wykorzystać rodzimy przemysł zbrojeniowy z Polską Grupą Zbrojeniową na czele, która ma długoterminowy cel stania się globalnym dostawcą rozwiązań dla wojsk państw na kilku kontynentach. Z kolei w perspektywie najbliższych lat priorytetem jest program modernizacji polskiej armii.

 • Dają pracę, ale nie dają zarobić

  ...podatkom płaconym przez polskich przedsiębiorców rząd ma pieniądze na utrzymanie służby zdrowia, szkolnictwa, policji, wojska, inwestycje drogowe itp.". Mimo pozytywnych zmian w postrzeganiu...

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.