• Informacje na temat:

  stan polskiej armii na rok 2014

Artykuły na temat: stan polskiej armii na rok 2014
 • Praca dla replikanta

  ...bezrobotnych, porównując stan na czerwiec 2013 r. z tym samym okresem rok wcześniej, przybyło wśród przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników (20,5 proc.) oraz specjalistów(...) miliony i stanie się dobrem luksusowym. Maszyny będą eliminowały ogromną rzeszę pracowników Rafał Drzewiecki 28 marca 2014 (nr 61)

 • Polska zbroi się na potęgę

  Polska modernizuje armię i zwiększa wydatki na obronność. W obawie przed rosyjską agresją zbroi się prawie cała Europa. Polska realizuje olbrzymi program modernizacji armii. Na początku października do prezydenta trafiła ustawa zwiększająca wydatki na obronność w perspektywie 2030 roku do co najmniej 2,5 proc. PKB.

 • Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.

 • Strategiczne gałęzie przemysłu - czy rząd zawsze musi do nich dopłacać?

  Gałęzie przemysłu kluczowe dla bezpieczeństwa kraju nie muszą być państwowe i wbrew pozorom wcale nie trzeba ich dotować - często mogą być prywatne. Ale rząd musi być w stanie wymusić na nich to, czego chce.

 • MON: Polska nie zostanie z gołą szablą?

  Polskie siły zbrojne dysponują największym od lat budżetem na modernizację, który w tym roku ma wynieść około 13 mld zł. W styczniu resort zmienił stanowisko w sprawie ich zakupu. Obecnie chodzi nie tylko o nabycie samych okrętów, lecz także o wyposażenie ich w rakiety manewrujące.

 • Złoty i GPW pokazały siłę

  Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo optymistyczny dla Polski, biorąc pod uwagę środowisko ciągłej politycznej niepewności, w której ostatnimi czasy odnajdować się muszą przedsiębiorcy oraz gracze rynkowi.

 • Rośnie zainteresowanie projektem "Lekcje z ZUS"

  Ponad 51 tys. uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w programie "Lekcje z ZUS". Zakład kształci młodych ludzi w zakresie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zachętą do udziału w projekcie jest Olimpiada Wiedzy. Spełnione są wszystkie wymagania formalne, aby finaliści olimpiady byli brani pod uwagę podczas rekrutacji na określone kierunki na uczelniach wyższych, z którymi ZUS ma podpisane umowy. To również gwarancja wysokiego poziomu zajęć - przekonuje prezes ZUS.

 • Dodatkowe wymogi KNF dla banków z kredytami walutowymi

  - Banki zaangażowane w kredyty walutowe w najbliższym czasie otrzymają od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) decyzje w sprawie dodatkowych wymogów kapitałowych - poinformował wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak.

 • 31 marca na Ukrainie odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Choć zarejestrowano aż 44 kandydatów, to według sondaży jedynie troje z nich ma realne szanse wejść do drugiej tury: urzędujący prezydent Petro Poroszenko, była premier i założycielka oraz liderka partii Batkiwszczyna (Ojczyzna) Julia Tymoszenko, a także Wołodymyr Zełenski, popularny satyryk i aktor wspierany przez mieszkającego na stałe w Szwajcarii oligarchę Ihora Kołomojskiego, prezesa Kongresu Zjednoczonej Wspólnoty...