• Informacje na temat:

  stare papiery wartościowe

Artykuły na temat: stare papiery wartościowe
 • Unijna dyrektywa przyniesie bankom nowe kłopoty. Sektor MŚP przestanie korzystać z kredytów?

  Europejskie przedsiębiorstwa od wielu lat są znane z nadmiernego zadłużania się w instytucjach bankowych. Ale od 21 lipca będą mogły znacznie łatwiej wprowadzać do obiegu papiery wartościowe, niż dotychczas. Dzięki temu, polskie firmy zaczną rozwijać się w sposób, który jest popularny np. w słynnej Dolinie Krzemowej.

 • 10 sposobów na wkład własny bez gotówki

  Zastaw na obligacjach, pieniądze z przyszłej sprzedaży mieszkania, a nawet własna praca przy budowie domu - sposobów na zdobycie wkładu własnego, koniecznego przy zaciąganiu kredytu, jest cała masa. Open Finance podpowiada 10 rozwiązań, dzięki którym można w oczach banku stać się wiarygodnym klientem.

 • Ryszard Bugaj: Odejście z OFE jako obowiązkowego systemu jest dobrym posunięciem. Nie wpłynie jednak na zwiększenie chęci Polaków do oszczędzania na emeryturę

  Odejście od OFE jako obowiązującego systemu byłoby dobrym rozwiązaniem. Jednak pomysł, żeby każdy sam decydował o kierunkach inwestowania swojej składki jest utopijny - ocenia prof. Ryszard Bugaj. Zdaniem eksperta proponowane rozwiązanie przekazania części środków z OFE do III filaru nie wpłynie na zwiększenie chęci oszczędzania Polaków. Zniknięcie z rynku otwartych funduszy w krótkim terminie może doprowadzić do spadku kursów giełdowych.

 • Gorączka skarbów. Nie tylko "złoty pociąg" skrywa tajemnice

  Kiedy wydawało się, że tego lata jesteśmy skazani tylko na wyborcze skandale i katastroficzne doniesienia, nagle z podziemi wychynął pociąg pełen skarbów. Najpiękniejsze z marzeń kilku pokoleń awanturników i esbeków.

 • Bankructwo emerytalnej Europy

  Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że systemy emerytalne to jedna z najpewniejszych i trwałych socjalnych zdobyczy współczesnych społeczeństw. Mało kto przejmował się nieśmiałymi przestrogami ekonomistów, że stare rozwiązania wymagają reform. Kryzys gospodarczy wyjaskrawił problem i być może przyspieszył zmiany.

 • Czy jutro będą w Polsce ostre cięcia?

  Niższe koszty kredytów w złotych będą wtedy, gdy RPP obniży stopy procentowe. Posiedzenie rady zaczyna się dzisiaj.

 • Polskim Kolejom Państwowym z kolei zaświtało światełko w tunelu. Ponad sto milionów dolarów otrzymały dziś PKP od Banku Światowego. Pieniądze te mają pójść na restrukturyzację kolei. Zaraz po podpisaniu umowy minister finansów udzielił gwarancji rządowej na spłatę kredytu.

 • Dziś i jutro można zobaczyć furę pieniędzy

  W sobotę i niedzielę bank centralny - w ramach Dni Otwartych NBP - po raz dziewiąty otworzy swój gmach dla zwiedzających - poinformował NBP w czwartek w komunikacie. Będzie można m.in. obejrzeć bankomat od środka, czy podnieść sztabę złota.

 • Za ok. 220 mln zł Okocim przejął od Bitburgera browary Bosman i Kasztelan. Ok. 110 mln zł giełdowa spółka zapłaci gotówką. W zamian za resztę Okocim wyda Niemcom własne akcje. Do nowej spółki Carlsberg Okocim SA zostanie włączony także Piast. Duńczycy, którzy kontrolują giełdową firmę, przejęli właśnie 81% kapitału tego browaru.

 • Podstawą działania nowego systemu emerytalnego w Polsce jest podział źródeł, z jakich będą finansowane emerytury. Ta zasada rządzi również II filarem, w którym działają prywatne Otwarte Fundusze Emerytalne, tworzone i zarządzane przez Powszechne Towarzystwa Emerytalne (do 31 grudnia 2004 PTE będzie mogło zarządzać tylko jednym OFE).