• Informacje na temat:

  stawka vat

Artykuły na temat: stawka vat
 • Minimalna stawka godzinowa: 12 zł zamiesza w usługach

  ...kształtuje się na poziomie 9-10 zł za godzinę plus VAT, po wprowadzeniu stawki minimalnej 12 zł średnia stawka za godzinę ochrony w przetargach publicznych powinna wynosić minimum 17-18 zł. Oznacza to wzrost(...)Minimum w wysokości 12 zł za godzinę pracy na podstawie umowy-zlecenia i umowy o świadczenie usług ma obowiązywać od lipca. Zmieni sytuację grup najsłabiej zarabiających. Stawka poniżej 10 zł...

 • - Strzykawki, prezerwatywy, soczewki do okularów korekcyjnych i smoczki zachowają obniżoną 8-proc. stawkę VAT, choć znajdują się w tej części ustawy, wobec której uchwalona w czwartek nowelizacja przywróciła stawkę 23 proc. - zapewnia dyr. Wojciech Śliż z Ministerstwa Finansów.

 • Słyszałam, że od tego roku zmieniają się zasady odliczania podatku VAT za materiały budowlane. Czy to prawda? Urszula z Krotoszyna...

 • Jednolita stawka VAT na wszystko!

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców niejednokrotnie podkreślał potrzebę radykalnej zmiany matrycy stawek VAT. Z wielu eksperckich analiz, w tym również tych przeprowadzanych przez ZPP, jak i badań, jasno wynika że podatek VAT jest jednym z podatków najbardziej skomplikowanych i przysparzających przedsiębiorcom najwięcej problemów.

 • Jeżeli w latach 2006-2013 remontowałaś mieszkanie lub budowałaś dom, możesz odzyskać część podatku VAT za materiały budowlane, np. za klepki, panele, okna,...

 • Stawka VAT na usługi montażowe w budynkach mieszkalnych

  Do dostawy, budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym stosuje się 8 proc. stawkę VAT. Wynika to z art. 41 ust. 12 ustawy o VAT w związku z jej art. 146a pkt 2.

 • Od października 2015 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące odprowadzania podatku VAT przez komorników. Powszechna praktyka jest taka, że kwoty tego podatku doliczane są do opłat, jakie muszą uiszczać dłużnicy. To zwiększa koszty egzekucji o 23 proc (tyle wynosi podatek VAT).

 • VAT: Nie zawsze w agroturystyce obowiązuje niższa stawka opodatkowania

  Przedsiębiorca musi pamiętać, że niższa stawka nie jest właściwa dla każdej usługi agroturystycznej.

 • Szwecja: Rząd chce obniżyć VAT w gastronomii

  Podatek VAT naliczany w branży gastronomicznej w Szwecji zostanie od 1 stycznia 2012 roku obniżony z 25 proc. do 12 proc. - zapowiedział w poniedziałek rząd w Sztokholmie.

 • Sejm podnosi podstawową stawkę VAT na niektóre wyroby

  Sejm przegłosował w czwartek nowelizację ustawy o VAT, zakładającą wprowadzenie podstawowej 23-procentowej stawki VAT w miejsce 8-procentowej stawki obniżonej na niektóre wyroby medyczne.