• Informacje na temat:

  stawka vat w 2014 roku

Artykuły na temat: stawka vat w 2014 roku
 • Minimalna stawka godzinowa: 12 zł zamiesza w usługach

  Pracodawcy pozytywnie oceniają ustalenie minimalnej stawki godzinowej. Ale uważają, że jej wprowadzenie w połowie roku będzie zbyt wczesne.

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.

 • Słyszałam, że od tego roku zmieniają się zasady odliczania podatku VAT za materiały budowlane. Czy to prawda? Urszula z Krotoszyna...

 • Trybunał: Obniżony VAT na e-booki niezgodny z prawem UE

  Obniżona stawka VAT na książki elektroniczne jest niezgodna z unijnym prawem. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

 • Jeżeli w latach 2006-2013 remontowałaś mieszkanie lub budowałaś dom, możesz odzyskać część podatku VAT za materiały budowlane, np. za klepki, panele, okna,...

 • MF samo będzie szacowało wielkość luki w VAT

  W tym roku resort finansów będzie gotowy do samodzielnego liczenia tzw. luki w VAT, ministerstwo przygotowuje metodologię określania, jaką część tego podatku budżet co roku traci - poinformowała PAP wiceminister finansów Agnieszka Królikowska.

 • Dobrze zarabiasz - zabiorą ci połowę

  Wielka Brytania w kwietniu przyszłego roku uderzy swoich bogatych obywateli po kieszeni i to mocno. Wprowadzi wtedy nową, 50-procentową stawkę podatku dla osób, które w roku zarobią 150 tys. funtów i więcej. W listopadzie przy pracach nad nowym budżetem planowano, że danina ta wynosić będzie 45 procent i wprowadzona zostanie w 2011 r.

 • Rząd przelicza nowe stawki VAT

  Ministerstwo Finansów analizuje trzy warianty zmian w VAT. Żeby budżet jak najmniej stracił, a ludzie nie odczuli wzrostu cen.

 • Salowe uciekają ze szpitali

  ...stawka wynagrodzenia za pracę, zmienia się podatek VAT itd. Zwraca uwagę, że choć zmieniają się zewnętrzne uwarunkowania, szpital musi udzielać świadczeń na tym samym poziomie. - Na psychiatrię trafiają(...) w Specjalistycznym Psychiatrycznym ZOZ w Łodzi. - Co roku kształci się u nas 10 rezydentów. Gdy choć jeden zostaje w szpitalu, to jestem szczęśliwa. Uciekają do poradni i prywatnych gabinetów. Zarobią te...

 • Utrzymanie wyższych stawek VAT będzie nas drogo kosztować

  Dodatkowe 4 mld zł rocznie przekażą do budżetu gospodarstwa domowe z powodu utrzymania wyższych stawek VAT do 2016 roku - wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych. Najbardziej podatkiem obciążona jest grupa 10 proc. najbiedniejszych gospodarstw - w ramach VAT oddają ponad 16 proc. swoich dochodów do dyspozycji. W grupie 10 proc. najbogatszych udział ten spada poniżej 7 proc.