• Informacje na temat:

  stawki zus

Artykuły na temat: stawki zus
 • Zamierzam otworzyć kwiaciarnię. Słyszałam, że osoby, które zakładają własną działalność gospodarcza mogą liczyć na preferencyjne składki w ZUS. Na czym polegają te przywileje? Irena z Włodawy.

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o wstrzymanie kontroli ZUS dotyczących ozusowania umów zleceń z lat 2009-2017.

 • ZUS jak co roku zwaloryzował emerytury, renty i dodatki do tych świadczeń. Objaśniamy więc szczegóły podwyżek.

 • PiS chce obniżyć stawki VAT

  PiS podtrzymuje, że obecne stawki VAT zostaną obniżone od 2017 roku, zgodnie z ustawą - mówi w wywiadzie dla "Gazecie Wyborczej" Henryk Kowalczyk, poseł PiS. Zdaniem posła, każdy będzie mógł wycofać pieniądze z OFE i wrócić do ZUS.

 • ...– ubezpieczenie wypadkowe; – 62,50 zł – Fundusz Pracy. Wysokość składki zdrowotnej będzie znana w styczniu 2017 r. W przypadku osób, które niedawno założyły firmę i mają mniejsze stawki składek (tzw. mały ZUS...

 • Trzy lata z niższym ZUS. Preferencyjne stawki dla 100 tysięcy przedsiębiorców

  Istnieje duża szansa, że osoby, które założyły działalność gospodarczą w 2016 r., będą płaciły preferencyjne stawki na ubezpieczenie społeczne (naliczane od 30 proc. minimalnego wynagrodzenia) do końca 2018 r. Czyli w najlepszym wypadku nawet przez trzy lata od chwili zarejestrowania firmy.

 • ...lat? Jak długo będziemy pracować? Na jakie emerytury możemy liczyć? Warto to wiedzieć, by nie dać się zaskoczyć i w porę dokonać odpowiedniego wyboru. OFE czy ZUS? Jaką podjąć decyzję i kiedy to(...) brutto. Pracodawca nadal będzie przekazywał ją do ZUS-u. Dotąd składka była dzielona na dwie części. Większa (16,72 proc. wynagrodzenia) pozostawała w ZUS- ie, mniejsza (2,8 proc.) trafiała do otwartego...

 • ZUS poza kontrolą Polaków. Obywatele nie muszą wiedzieć jak pracują urzędnicy

  Obywatele nie muszą wiedzieć, czy i w jaki sposób organ rentowy weryfikuje pracę urzędników. Najpierw stwierdził tak sam ZUS, a teraz rację przyznał mu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

 • PIP chce skuteczniejszych kontroli. Proponuje wcześniejszą rejestrację zatrudnienia w ZUS

  Ewidencjonowanie czasu pracy zleceniobiorców i wcześniejsza rejestracja zatrudnienia w ZUS – wdrożenie tych postulatów miałoby ułatwić egzekwowanie prawa.

 • Jak w 2016 r. naliczać odsetki w razie nieterminowo opłacanych składek ZUS?

  Zdarza się, że płatnik, nie mając wystarczających środków finansowych albo nawet przez zwykłe niedopilnowanie, zapłaci należne składki ubezpieczeniowe do ZUS po terminie, w którym miał obowiązek(...) wpłaca zaległość będącą następstwem pomyłki w rozliczeniach i sporządzonej korekty, odsetki za zwłokę może naliczyć według obniżonej stawki, której zasady wyliczania zmieniły się od 1 stycznia 2016 r.