• Informacje na temat:

  stawki zus 2013

Artykuły na temat: stawki zus 2013
 • Rząd zarekomenduje podniesienie płacy minimalnej w 2013 r. do 1600 zł

  ...- Rząd będzie rekomendować podniesienie płacy minimalnej w 2013 r. do 1600 zł - poinformował premier Donald Tusk, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje.

 • Można odroczyć płatności składek ZUS

  W ubiegłym roku upadło 750 firm. Rozwiązaniem dla przedsiębiorcy mającego przejściowe problemy finansowe może być odroczenie przez ZUS terminu płatności składek.

 • PiS łata dziury w systemie. Oskładkuje umowy o dzieło

  Umowy o dzieło to ostatnia z form zatrudnienia, przy których nie trzeba płacić składek ZUS. Ale już niedługo. Rząd, który dokonał przeglądu systemu ubezpieczeń społecznych, wprost zaleca w nim rozważenie „rozszerzenia katalogu tytułów podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym” o osoby wykonujące pracę na podstawie tego rodzaju umowy.

 • Składka na ZUS wzrośnie do ok.1100 zł?

  W 2015 r. składka na ZUS będzie wyraźnie wyższa i wraz z ubezpieczeniem chorobowym minimalna składka wzrośnie do prawie 1100 zł. Analitycy są zaniepokojeni wzrostem wydatków na naczelne organy władzy państwowej.

 • Przedsiębiorcy, którym w prowadzeniu firmy pomagają małżonek czy rodzice, powinni zapłacić za nich składki ZUS. Nawet wtedy, gdy najbliższa rodzina wspiera firmę swoją pracą bezpłatnie.

 • Ekonomiści: Szanse na powrót do niższych stawek VAT są równe zeru

  Tymczasowe, podwyższone stawki podatku od towarów i usług wprowadzono tylko na trzy lata, a obowiązują już siódmy rok. Zdaniem większości ekspertów, szanse na to, że zamiast 8 i 23 proc. wyniosą odpowiednio 7 i 22 proc. są mało realne. Jak twierdzą specjaliści, dla zwykłego Kowalskiego ma to i tak niewielkie znaczenie.

 • MEN mówi o podwyżkach w 2012 r. - związki chcą rozmawiać o 2013 r.

  MEN przedstawiło związkom zawodowym propozycje wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli od września 2012 roku. Tymczasem nauczycielskie związki zawodowe chcą jak najszybciej rozpocząć rozmowy w sprawie wynagrodzeń nauczycieli w 2013 r.

 • ZUS w komfortowej sytuacji, ale legion młodych emerytów może mu zaszkodzić

  Fundusz Ubezpieczeń Społecznych jest w najlepszej kondycji od co najmniej 10 lat. Rośnie zdolność do obsługi bieżących zobowiązań ze spływających składek, ale możliwość wcześniejszego niż teraz przechodzenia na emeryturę zmniejszy dochody i zwiększy wydatki ZUS. Sprzyjać mu będzie sytuacja na rynku pracy.

 • Prokurator zarabia co najmniej 6 tys. zł na rękę

  W ostatnich latach można zaobserwować ogromne zainteresowanie studiami na wydziałach prawniczych. Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2013/2014 prawo było jednym z kierunków najczęściej wybieranych przez maturzystów, tuż za informatyką. Studiować prawo chciało blisko 22 tys. osób. Część z nich zamierza zostać prokuratorami, bo zawód ten dla wielu jest...

 • Rząd szykuje rewolucję dla małych firm

  Obniżenie z 19 do 15 proc. CIT dla małych firm, czyli takich, których obroty roczne nie przekraczają wartości 1,2 mln euro - zakłada projekt, którym dziś ma zająć się rząd. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r.