• Informacje na temat:

  sto najbogatszych polaków

Artykuły na temat: sto najbogatszych polaków
 • Spieszmy się jechać na urlop. Nadchodzi kres płatnego wypoczynku?

  Najpierw przywilej najbogatszych, później obowiązek mas. Dziś płatnego urlopu znowu może zabraknąć.

 • Ekskluzywne nieruchomości - czy Polacy mogą sobie na nie pozwolić?

  Ekskluzywne rezydencje w Polsce to wciąż niszowa strefa ogólnego rynku nieruchomości, która czeka na ożywienie. Według analityków WGN, na jednego kupującego z zasobnym portfelem przypada około 90 ofert nieruchomości luksusowych, takich jak rezydencje, wille, posiadłości z basenem.

 • Pracujesz w Norwegii? Twoje korony słabną

  Norweska korona, w której zarabia około sto tysięcy Polaków, szybko traci na wartości. Bank centralny Norwegii przewiduje osłabienie wzrostu i zwiększenie bezrobocia.

 • Sto tysięcy mieszkań lepsze od 500 plus?

  Na początku kwietnia br. oficjalnie wystartował rządowy program Rodzina 500 plus. Jego koszt jest duży nawet w skali całego budżetu. Ogrom środków przeznaczonych na transfery gotówkowe dla rodzin można sobie uświadomić, przeliczając budżet programu Rodzina 500 plus na koszt budowy mieszkań.

 • Dochody Europejczyków - kto popuszcza, kto zaciska pasa?

  ..., postęp cywilizacyjny sprawia, że zaspakajane są potrzeby na coraz wyższym poziomie: - Sto lat temu Europejczyk był szczęśliwy, jeśli mógł najeść się do syta, 50 lat temu, jeśli stać go było na posiłek...

 • Bitcoin lepszy niż złoto?

  Bitcoin, jeszcze niedawno waluta komputerowych maniaków, właśnie przekroczył granicę 7000 USD. I nic nie wskazuje na to, że to jest szczyt jego możliwości. Zdaniem wielu ekspertów, coraz więcej sygnałów wskazuje, że rynek kryptowalut charakteryzuje się wieloma syndromami, pompowania bańki spekulacyjnej.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Sadowski: Najbogatsi Polacy nie byliby bogaci, gdyby płacili podatki w kraju

  "George Orwell zauważył, że nikt nie jest patriotą, gdy chodzi o płacenie podatku. Jak popatrzymy na listę stu najbogatszych Polaków to się okaże, że nie byliby tak bogatymi Polakami, gdyby płacili podatki w Polsce" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Berendą Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha.

 • Leniwy Niemiec, robotny Grek

  ..."Bez pracy nie ma kołaczy", a "uczciwością i pracą ludzie się bogacą". G... prawda - może się wyrwać nawet największemu stoikowi po lekturze danych OECD dotyczących tego, ile czasu spędzają w pracy mieszkańcy krajów rozwiniętych.

 • Z miliardem dolarów w kieszeni

  Jesteś bez grosza? To nie znaczy, że nie masz szans na zostanie miliarderem. Ponad połowa z listy 691 najbogatszych na świecie zaczynała od zera. I jeszcze jedna dobra wiadomość - grono miliarderów powiększyło się w ciągu ostatniego roku o ponad sto osób.