• Informacje na temat:

  stocznia gdyńska

Artykuły na temat: stocznia gdyńska
 • Nowa inwestycja na terenach stoczni remontowej

  ...zrealizowane, da to nowy impuls dla rozwoju branży stoczniowej w Szczecinie - podkreślił. Dodał, że nad projektem stocznia i jej właściciel pracowali od ok. roku. Bilfinger Berger jest międzynarodowym...

 • Polskie stocznie często wygrywają konkurencję z ze skandynawskimi i azjatyckimi

  Inwestycje polskich prywatnych stoczni liczone są w dziesiątkach milionów złotych. Z tanią, masową produkcją statków w Azji wygrywają jakością. Z kolei w konkurencji z norweskimi producentami pomaga elastyczność i umiejętność znalezienia nisz rynkowych. Dużym wyzwaniem jest przyciąganie do przemysłu stoczniowego młodej kadry.

 • ​Szczecin: Bilfinger Crist Offshore szuka pracowników

  ....  W spółce Bilfinger Crist Offshore udziały ma niemiecki koncern Bilfinger (62,5 proc.), MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, należący do Agencji Rozwoju Przemysłu (35,67 proc.) i gdyńska stocznia...

 • Wojsko Polskie: MON wyda 7,5 mld złotych

  Polska Marynarka Wojenna wzbogaci się o trzy okręty podwodne. Już na jesień może zostać rozpisany przetarg. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje wydać na ten cel 7,5 mld złotych.

 • Kobiety na spawaczy zatrudnię!

  .... Tymczasem w fińskich stoczniach ponad 20 proc. takich stanowisk zajmują właśnie kobiety" - wyjaśnia w rozmowie z dziennikiem rzecznik stoczni w Gdyni Janusz Wikowski. "Panie oczywiście będą kierowane do...

 • Kapitał w erze robotów

  Innowacyjna gospodarka potrzebuje innowacyjnego ustroju gospodarczego, uwzględniającego w wymiarze prawno-instytucjonalnym zmieniające się sposoby i warunki produkcji, stosunki pracy czy też formy i struktury własności produktywnego kapitału.

 • Stocznia Gdynia nie ma już ochrony przed upadłością. Zarząd twierdzi, że jest niepotrzebna, bo jej sytuacja jest niezła. Tyle że tego nie widać.

 • Resort gospodarki zaczął pracować nad gwarancjami dla Grupy Stoczni Gdynia. Nic dziwnego. Losami firmy zainteresowali się posłowie, a na czwartek planowana jest debata sejmowa dotycząca przemysłu stoczniowego. Poprosił o nią poseł Maciej Płażyński, który obawia się, że bez wsparcia państwa gdyńska firma powtórzy szczeciński scenariusz.

 • 34 statki warte ponad 1,4 mld dolarów chce zbudować do końca 2005 r. Stocznia Gdynia. Będzie to możliwe, jeżeli uda się przeprowadzić program ratowania stoczni przedstawiony przez władze firmy. Prace straci 400 osób, ponad 1300 będzie musiało znaleźć pracę w firmach powstałych po restrukturyzacji.

 • Na 26 sierpnia wyznaczono termin NWZA Stoczni Gdańskiej. Nie będą w nim jednak brali udziału akcjonariusze skupieni wokół Stoczni Gdynia, lecz dawni udziałowcy, czyli pracownicy firmy reprezentowani przez Stowarzyszenie Arka.