• Informacje na temat:

  stopa bezrobocia 2009

Artykuły na temat: stopa bezrobocia 2009
 • Rzeczywista stopa bezrobocia, liczona według wskaźnika U2, przeciętnie w I kwartale 2013 r. wyniosła 16,0 proc. wobec 11,3 proc. według wskaźnika BAEL oraz 14,3 proc. według stopy bezrobocia rejestrowanego - ocenił w rozmowie z PAP Adrian Burda z firmy PMR.

 • GUS: Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 11,3 proc.

  Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 11,3 proc. wobec 11,5 proc. we wrześniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że stopa bezrobocia w lutym wyniosła 13,0 proc. - poinformowała PAP minister Jolanta Fedak.

 • MPiPS spodziewa się, że stopa bezrobocia obniży się we wrześniu i najprawdopodobniej w październiku, kiedy sięgnie poziomu ok. 11,5-11,6 proc. Na koniec roku stopa bezrobocia wyniesie ok. 12,1-12,2 proc. - poinformował w poniedziałek wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina.

 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...wynagrodzenie zostało wówczas podniesione zaledwie o 41 zł (3 proc.), a stopa bezrobocia i tak wzrosła z 12,1 proc. na koniec 2009 r. do 12,4 proc. w grudniu 2010 r. Podobnie było w 2011 r. Płaca minimalna(...) młodych lub wykonujących proste zadania, miała stracić etaty. Przewidywano, że bezrobocie poszybuje w górę, skurczy się liczba miejsc pracy, rozszerzy szara strefa. Okazało się jednak, że stopa...

 • Stopa bezrobocia w lutym bez zmian

  Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 10,3 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To tyle samo, co w styczniu, i o 1,6 punktu procentowego mniej, niż w lutym roku ubiegłego. W lutym było w Polsce prawie milion 653 tysiące zarejestrowanych bezrobotnych. Milion 416 tysięcy nie miało prawa do zasiłku. W urzędach pracy zgłoszono 133 tysiące 800 ofert pracy. Ogłoszone dziś przez GUS dane są

 • Stopa bezrobocia w sierpniu stabilna

  Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 10,8 proc., czyli tyle samo, co w lipcu - poinformowała w poniedziałek minister Jolanta Fedak.

 • Bezrobocie w strefie euro osiągnęło w listopadzie 9,8 proc., co jest najniższym poziomem od lipca 2009 r. - wynika z poniedziałkowych danych Eurostatu. Polska z 6-procentowym wynikiem jest sporo poniżej średniej dla całej UE.

 • Czechy - kraj z najniższym bezrobociem w UE. Brakuje rąk do pracy, ludzi ściągają już z Polski

  ...3,4 proc. - tak niski poziom bezrobocia osiągnęli w styczniu nasi południowi sąsiedzi. To właśnie Czechy mają dziś najzdrowszy rynek pracy w UE, a tutejsi pracodawcy zaczynają ściągać do siebie pracowników z Polski.

 • Stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc. - podało we wtorek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu. Jak podkreślił resort, tak niskiego wskaźniku bezrobocia nie zanotowano od 26 lat.