• Informacje na temat:

  stopa rezerwy obowiązkowej

Artykuły na temat: stopa rezerwy obowiązkowej
 • .... Określa m.in. poziom obowiązkowej rezerwy (tworzą ją środki stanowiące pewną określoną część depozytów wpłacanych do banków komercyjnych, która nie może służyć do finansowania akcji kredytowej – trafiają(...) w określonym terminie (pamiętajmy, że do tego dochodzą inne opłaty dodatkowe i marża). Obecnie stopy procentowe są najniższe w historii (stopa referencyjna wynosi 1,5 proc.). Z kolei rezerwy...

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Stopa referencyjna wciąż wynosi 1,50 proc. w skali rocznej.

 • RPP gotowa do luzowania?

  Kandydat do RPP Jerzy Żyżyński na wczorajszym posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych stwierdził, że polityka stóp procentowych powinna sprzyjać wzrostowi gospodarczemu, ale obecnie nie ma wielkiej przestrzeni do jej luzowania.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w piątek dwudniowym posiedzeniu. Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza obniżki stóp procentowych w tym roku - zapowiedział prezes NBP Marek Belka na konferencji prasowe.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian - poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu RPP.

 • Inwestorzy z lekką dozą rozczarowania mogli przyjąć wczorajsze opinie wyrażone przez prezesa NBP, który pomimo znacznie wyższych od oczekiwań odczytów PKB oraz inflacji za listopad (wstępny odczyt) nie wydaje się specjalnie zatroskany, twardo obstając przy swoim, iż podwyżka stóp w kolejnym roku w dalszym ciągu pozostaje mało prawdopodobna.

 • W niedzielę Ludowy Bank Chin podjął decyzję o kontynuowaniu łagodzenia polityki monetarnej w Chinach.

 • Założenia polityki pieniężnej na 2017 r.

  W 2017 r. podstawowym celem polityki pieniężnej NBP będzie utrzymanie stabilnego poziomu cen, przy jednoczesnym wspieraniu polityki gospodarczej Rządu, o ile nie ogranicza to realizacji podstawowego celu NBP.

 • Po 11 lutego, kiedy to odnotowaliśmy tymczasowe minimum na rynkach finansowych, główne klasy aktywów ożywiły się i odrobiły niemal wszystkie straty z tego miesiąca.

 • Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2092 PLN za euro, 3,5557 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6050 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7718 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,289% w przypadku obligacji 10-letnich.