• Informacje na temat:

  stopy procentowe rpp

Artykuły na temat: stopy procentowe rpp
 • Brak pracowników stanie się podstawową barierą rozwoju polskiej gospodarki - Kaźmierczak, RPP

  ​- Dane GUS o spadku bezrobocia do 6,8 proc. w lutym świadczą o tym, że główną przeszkodą w rozwoju polskiej gospodarki w najbliższym czasie będzie brak pracowników - ocenił prezes Związku Pracodawców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

 • RPP: Stopy procentowe bliskie "bólu"

  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,00 proc. w skali rocznej.

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  Wzrost gospodarczy Polski w 2011 r. spowolni do 2,7 proc. - wynika z zaprezentowanej w poniedziałek prognozy BNP Paribas. Stopy procentowe zaczną rosnąć w 2012 r.

 • RPP: Stopy procentowe bez zmian

  Zgodnie z przewidywaniami analityków Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Nadal główna stopa procentowa pozostaje na poziomie 1,5 proc.

 • Płace i zatrudnienie rosną jak na drożdżach. Dla przedsiębiorców i RPP nie jest to jednak powód do zadowolenia.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.

 • Czy grozi nam szok cenowy? Nie wpadajmy w panikę!

  Centralny może pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie w tym roku czekając, aż podwyżki stóp proc. w wysokości 100 pb dokonane od stycznia ograniczą inflację - uważa natomiast Andrzej(...) proc. OPINIA Wobec podwyższonego poziomu inflacji, do końca roku Rada Polityki Pieniężnej podniesie stopy procentowe jeszcze o 50 pb - prognozuje Danske Bank. "W obecnym cyklu zacieśniania...

 • RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

  Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w środę dwudniowym posiedzeniu.

 • ...pieniędzy. Ustalając stopy procentowe, RPP wpływa na tempo wzrostu cen w gospodarce, innymi słowy na inflację. Jak? Kiedy RPP obniża stopy procentowe i obniża się oprocentowanie kredytów, gospodarstwa(...). W konsekwencji zwiększa się inflacja. Odwrotnie dzieje się, gdy RPP podwyższa stopy procentowe. Wówczas rośnie oprocentowanie kredytów, przez co część gospodarstw domowych i przedsiębiorstw nie może pozwolić...

 • RPP pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie

  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.