• Informacje na temat:

  strajk na kolei w niemczech

Artykuły na temat: strajk na kolei w niemczech
 • Piloci - jak wymarzony zawód zamienia się w udrękę

  Strajk pilotów linii Ryanair obnażył wszystkie mankamenty zawodu pilota komunikacyjnego w jego obecnym wydaniu. W tanich liniach personel pokładowy musi zapłacić z własnej kieszeni nawet za szklankę wody podczas lotu.

 • Niemcy: Maszyniści ogłaszają bezterminowy strajk na kolei

  Związek zawodowy maszynistów GDL ogłosił bezterminowy strajk na kolei. Od wtorku od godz. 15 przestaną kursować pociągi towarowe, od środy od godz. 2 - pociągi pasażerskie - poinformował w poniedziałek szef GDL Claus Weselsky. To już 9. strajk.

 • Nawet z pracą nie ma kołaczy. Ekspert: Na aktualności zyskują stwierdzenia Marksa

  ...przyrastały średnio o 0,5 pkt. proc. więcej niż produktywność. W przypadku słonecznej Italii ten ostatni parametr nawet malał o 0,3 proc. rocznie. W Niemczech z kolei wzrost płac podążał za wzrostem(...) zgodnie przyjęły, że co dobre dla biznesu, dobre dla państwa. I lewicowe ugrupowania zachowywały się jak probiznesowa prawica, czego przykładem chociażby reformy Hartza w Niemczech przeprowadzone przez...

 • Dziennik "Die Welt" po poniedziałkowym strajku kolejarzy w Niemczech domaga się rozbicia państwowego monopolu na kolei. Zdaniem gazety, jest to anachronizm. Część prasy nad Renem broni jednak strajkujących i widzi w nich obrońców sprawiedliwości społecznej.

 • Modele współpracy związkowców z pracodawcami

  ...duży wpływ na politykę gospodarczą. Organizacje zrzeszające pracodawców nie stanowią przeciwwagi dla związków zawodowych. Z kolei strona rządowa odgrywa w dialogu społecznym z reguły bierną rolę(...) również Niemczech. Podobnie jak innych krajach stronami dialogu społecznego są związki zawodowe, pracodawcy i ich stowarzyszenia oraz państwo. Pracodawcy oraz pracownicy zorganizowani są w centrale...

 • DB: Niemcy czeka prawdziwy paraliż

  Pasażerowie niemieckich kolei (Deutsche Bahn, DB) muszą się nastawić na co najmniej sześciodniowe problemy. Od godziny drugiej w nocy z poniedziałku na wtorek nie wyjechało na trasy większość pociągów osobowych.

 • Na rynku pracy będzie łatwiej o nowy zawód?

  ..., w trakcie której przechodzi dziewięć etapów sprecyzowanych w rozporządzeniu rządu federalnego. Również adwokaci muszą odbyć praktykę w sądzie i zdać dwa egzaminy państwowe. Z kolei w przypadku niektórych(...) strajki i protesty, jakie od pierwszej chwili wywołuje rządowy pakiet liberalizacyjny. W obliczu demonstracji i akcji protestacyjnych rozporządzenia te są stale zmieniane, a gabinet wycofuje się...

 • Jedziesz na Zachód - dzisiaj uważaj szczególnie

  Do strajku pilotów dołączają dzisiaj maszyniści niemieckich kolei.

 • Oni umieją walczyć o emerytalne przywileje

  Dwunastogodzinny strajk pilotów Germanwings, spółki należącej do niemieckich linii lotniczych Lufthansa, rozpoczął się w czwartek w południe i potrwa do północy. To już siódmy od kwietnia protest pilotów walczących o zachowanie przywilejów emerytalnych. Odwołano ok. 100 połączeń w skali całego kraju, co utrudniło podróż ok. 13 tys. pasażerów.

 • Francja może skręcić na lewo?

  Prezydent Francji Emmanuel Macron będzie chciał zyskać zaufanie Niemiec i w duecie z nimi proponować reformy UE; Paryż może forsować twardy kurs wobec krajów ocenianych jako podważające wartości unijne - uważa analityk think-tanku EPC Yann-Sven Rittelmeyer.