• Informacje na temat:

  straż graniczna zarobki

Artykuły na temat: straż graniczna zarobki
 • Trwa rządowa operacja namierzania i wydalania z Polski pracowników pochodzących z Korei Północnej

  Jak ustaliliśmy na początku lipca, przed wojewodami w I instancji administracyjnej toczyło się 137 postępowań. Wydano już 112 decyzji o cofnięciu zezwoleń, a 55 postępowań umorzono - ale tylko dlatego, że okres ważności zezwolenia wcześniej upłynął.W cały proces - oprócz wojewodów - zaangażowany jest Główny Inspektorat Pracy (kontroluje legalność oraz warunki zatrudnienia), Straż Graniczna...

 • Coraz więcej prób przemytu papierosów przez "zieloną granicę"

  Szczegółowe kontrole na przejściach granicznych sprawiły, że przemytnicy papierosów z Ukrainy coraz częściej usiłują przerzucać kontrabandę przez "zieloną granicę". W tym roku podkarpacka Straż Graniczna zatrzymała już kilka grup, które zajmowały się przemytem.

 • Cichocki: Jest wola podwyżek m.in. dla SG i strażaków w 2013 roku

  Szef MSW Jacek Cichocki zapowiedział w piątek w Sejmie, że będzie postulować zapisanie w budżecie na 2013 r. pieniędzy na podwyżki dla strażników granicznych, strażaków, BOR i Służby Więziennej. Jak zaznaczył, taka jest wola polityczna rządu.

 • Włączenie mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego

  - Przecież jeżeli kasjerka w Tesco oszczędza na swoją emeryturę w systemie powszechnym, to dlaczego nie ma policjant albo wojskowy? - powiedział Minister Finansów Jacek Rostowski na antenie radia RMF FM 24 kwietnia br. Forum Obywatelskiego Rozwoju popiera włączenie funkcjonariuszy 1 rozpoczynających służbę do powszechnego systemu emerytalnego. Pomimo proponowanych przez rząd zmian w emeryturach mundurowych, warunki na jakich funkcjonariusze będą przechodzić na emeryturę, będą rażąco...

 • Zasiłki są przywłaszczane przez przestępców

  Handel ludźmi to nie tylko zmuszanie do prostytucji, przymusowa praca bez wynagrodzenia czy żebractwo. Pojawiają się nowe formy zniewolenia, na przykład wykorzystywanie ludzi jako "słupy" podstawiane do wyłudzania kredytów oraz zasiłków za granicą.

 • Wynagrodzenia w służbie cywilnej

  11 listopada, począwszy od 2000 roku, obchodzimy Dzień Służby Cywilnej. Data ta ma nam przypominać o odzyskaniu niepodległości i początkach budowy struktur państwowości polskiej, jest jednak także okazją do wyróżnienia zasłużonych pracowników. Nikt nie wątpi, że bez sprawnych i dobrze zorganizowanych urzędników, żaden kraj nie mógłby istnieć. Ale z pewnością wielu interesuje, ile zarabiają...

 • Podstawą działania nowego systemu emerytalnego w Polsce jest podział źródeł, z jakich będą finansowane emerytury. Ta zasada rządzi również II filarem, w którym działają prywatne Otwarte Fundusze Emerytalne, tworzone i zarządzane przez Powszechne Towarzystwa Emerytalne (do 31 grudnia 2004 PTE będzie mogło zarządzać tylko jednym OFE).

 • Kryzys: We wtorek cały region stanie!

  Śląsk nie dał się nabrać na gesty dobrej woli ze strony ekipy rządzącej. Jeśli rząd nie wycofa się ze zmian w kodeksie pracy, to 26 marca dojdzie tam do generalnego strajku solidarnościowego.