• Informacje na temat:

  strefa euro czechy

Artykuły na temat: strefa euro czechy
 • Czechy - kraj z najniższym bezrobociem w UE. Brakuje rąk do pracy, ludzi ściągają już z Polski

  ...3,4 proc. - tak niski poziom bezrobocia osiągnęli w styczniu nasi południowi sąsiedzi. To właśnie Czechy mają dziś najzdrowszy rynek pracy w UE, a tutejsi pracodawcy zaczynają ściągać do siebie pracowników z Polski.

 • Czechy doganiają strefę euro, reszta krajów Europy Środkowej w tyle

  Spośród wszystkich krajów Europy Środkowej gospodarka Republiki Czeskiej, podobnie jak gospodarka Polski, rozwija się w ostatnim czasie w imponującym tempie 3,6-4 proc. w skali rocznej. Tempo to jest więc ponaddwukrotnie wyższe od średniego tempa wzrostu całej strefy euro (1,7 proc.) i całej Unii Europejskiej. Szybciej rozwijały się w tym roku tylko Rumunia (8,6 proc.) i Łotwa (6,2 proc

 • Godzina pracy w Niemczech kosztuje 32,7 euro, w Polsce - 8,4

  Koszty pracy w Niemczech podskoczyły w 2015 roku prawie dwukrotnie więcej niż w strefie euro. Pracodawcy w sektorze prywatnym musieli płacić w ubiegłym roku średnio 32,7 euro za jedną godzinę pracy. Było to o 2,7 procent więcej niż w 2014 roku, podał we wtorek (26 kwietnia 2016 r.) Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. W strefie euro godzina pracy podrożała natomiast w ubiegłym roku tylko...

 • Bezrobocie w strefie euro wyniosło w lipcu 10,9 procent

  Jak wynika z danych Eurostatu, bezrobocie w strefie euro wyniosło w lipcu 10,9 proc. To najmniej od lutego 2012 roku. Mimo poprawy w statystykach, w całej Unii jest aż 23 mln osób bezrobotnych.

 • Coraz wyższe zarobki Polaków. Doskonale wypadamy na tle...

  Polacy wysuwają się na pozycję lidera pod względem wysokości zarobków w naszym regionie Unii Europejskiej i szybko nadrabiają dystans do krajów strefy euro. Tak wynika z przedstawianych przez Eurostat danych na temat wynagrodzeń obywateli UE - napisał Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Płatności transgraniczne w UE poza strefą euro

  Mieszkańcy krajów UE spoza eurolandu płacą wysokie opłaty za przelew środków w euro do innych państw Unii. Europosłowie są za niższymi opłatami. KE chce to zmienić - wprowadzić przepisy, które znacznie zmniejszą te opłaty. Dlatego w marcu 2018 roku przedstawiła projekt nowych regulacji, dzięki którym mieszkańcy UE mają zaoszczędzić rocznie nawet 1 mld euro.

 • Prognozy wynagrodzeń na 2019 rok

  Chociaż według większości prognoz gospodarczych tempo wzrostu PKB w Polsce w 2019 roku ma spowolnić, to przewidywany wzrost płac będzie jednym z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wysoki wzrost wynagrodzeń w dużej mierze wynikać będzie z niskiego bezrobocia i ograniczonej dostępności pracowników.

 • Strefa euro przejdzie wstrząsy, ale przetrwa

  Europa to około 7 proc. światowej populacji, a wytwarza 25 proc. światowego PKB i finansuje połowę wydatków socjalnych w skali globu. Utrzymanie obecnego poziomu życia w Unii w długim terminie będzie trudne bez radykalnych zmian - mówi Themis Themistocleous, szef European Investment Office w UBS Wealth Management.

 • Znów wzrosły płace w Polsce. A kiedy dogonimy Niemców?

  ...gospodarczym, nie tylko w Polsce, ale także w niemal całej strefie euro oraz w większości Europy. Można powiedzieć, że polska gospodarka znalazła się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i prawdopodobieństwo pogorszenia się tego stanu jest obecnie ograniczone - analizuje Bartosz Grejner. Rumunia, Czechy, Niemcy, Polska - różne tempo, ale zgodny kierunek Ożywienie gospodarcze charakterystyczne dla...

 • - Zanim Czechy zdecydują się na przyjęcie wspólnej waluty europejskiej, chcą być włączone we wszystkie debaty poświęcone dalszemu losowi strefy euro - oświadczył w środę czeski premier Bohuslav Sobotka w reakcji na wystąpienie szefa KE Jean-Claude'a Junckera.