• Informacje na temat:

  strefa gazy

Artykuły na temat: strefa gazy
 • Byla pingpongowa, teraz jest dyplomacja cocacolowa

  W zniszczonej wojną palestyńskiej Strefie Gazy powstanie fabryka Coca-Coli. Amerykański koncern uzyskał już zgody zarówno Palestyńczyków, jak i władz Izraela i wkrótce rozpocznie budowę.

 • Ropa do góry w centrum uwagi funt

  Zamieszanie na Bliskim Wschodzie (tragiczne wydarzenia w Strefie Gazy) wywindowało w górę ceny ropy naftowej, a to z kolei przełożyło się na wzrosty rentowności amerykańskich obligacji rządowych.

 • Stare lodówki zatruwają środowisko naturalne

  Nawet 70 proc. zużytego sprzętu chłodniczego nie jest prawidłowo przetwarzane. Potrzebny jest lepszy nadzór nad obrotem zużytym sprzętem.

 • Borys: Polska gospodarka rośnie najszybciej w regionie

  Polska gospodarka rośnie najszybciej w regionie i dwa razy szybciej niż w UE - zapowiedział PAP prezes PFR Paweł Borys. Uważa on, że rok 2018 powinniśmy zakończyć 4,5 proc. wzrostem, co pozwoli utrzymać nam pozycję lidera.

 • TDT ostrzega: Alarmujący stan butli z gazem LPG

  Rdza, wgięcia, uszkodzenia kołnierzy ochronnych, brak ważnych badań okresowych i tabliczek znamionowych - tak wygląda stan części butli z gazem LPG. Kontrola przeprowadzona przez Transportowy Dozór Techniczny wykazała również alarmujące uchybienia, braki oraz lekceważenie prawa w rozlewniach gazu.

 • Wysokie kary za nielegalne wydobycie bursztynu, zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego związanego z poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem węglowodorów ze złóż - to niektóre cele projektu noweli prawa górniczego i geologicznego, którym we wtorek ma zająć się rząd.

 • Azari: Izraelski biznes widzi w Polsce szansę

  Już w czerwcu br. może dojść do spotkania premierów Polski i Izraela. - Mam nadzieję, że tak się stanie - mówi Interii Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

 • W zeszłym tygodniu oczy inwestujących na rynkach surowcowych w dalszym ciągu zwrócone były na Bliski Wschód. Trzeciego stycznia tysiące Izraelskich żołnierzy przekroczyło granice Strefy Gazy w celu przejęcia strategicznych punktów, z których bojownicy Hamasu wystrzeliwali swoje rakiety na przygraniczne miasta Izraela.

 • Niemcy: Nastroje w światowej gospodarce będą się pogarszać

  Sytuacja geopolityczna jest teraz głównym rozgrywającym w gospodarce - oceniają eksperci. Konflikt między Rosją a Ukrainą skutkuje nie tylko ograniczeniem eksportu z takich państw, jak Polska czy Niemcy, lecz także negatywnie wpływa na nastroje przedsiębiorców, wydłużając ich procesy decyzyjne, m.in. o nowych inwestycjach.

 • Dzisiejszy dzień należał do jednych z najnudniejszych, biorąc pod uwagę zmienność na rynku. Kiedy cały świat rozmawiał jedynie o kryzysie geopolitycznym na Ukrainie czy o kolejnych bitwach w Strefie Gazy, rynki reagowały początkowo dosyć spokojnie, aby później nieco zwiększyć swoje spadki.