• Informacje na temat:

  struktura firmy

Artykuły na temat: struktura firmy
 • Niemcy: "Mafijne struktury" w branży kurierskiej

  ...kontekście uwagę na firmy, specjalizujące się w usługach kurierskich, które angażują inne firmy w roli podwykonawców, a te jeszcze inne, które ściągają do Niemiec pracowników z Ukrainy, Mołdawii albo...

 • Fiskus wydzieli administrację podatkową ze swoich struktur?

  Mówimy podatki, myślimy Ministerstwo Finansów. To od dawna ukształtowany stereotyp. Co jednak, gdy administracja podatkowa będzie poza strukturami fiskusa i w dodatku pracować miałaby wydatniej?

 • Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie

  W 3M we Wrocławiu działają dwa centra produkcyjne, centrum badawczo-rozwojowe, centrum innowacji i centrum szkoleniowe, a nakłady inwestycyjne firmy nie zwalniają tempa. We wrześniu w ramach części(...) działalności produkcyjnej firmy w Polsce odzwierciedla charakterystyka Grup Biznesowych, w których 3M operuje. We Wrocławiu koncern zainaugurował pierwszą inwestycję w działalność produkcyjną 17 lat temu...

 • Polskie firmy przegrywają z zagranicznymi korporacjami

  Polski rynek nieruchomości komercyjnych zdominowany jest przez zagraniczne podmioty, w tym także z Europy Środkowej i Wschodniej, które są zainteresowane kolejnymi przejęciami.

 • Źle napisane CV przekreśla szanse na pracę. Musi być dopasowane do konkretnej firmy

  Nieumiejętnie napisane CV obniża szanse na otrzymanie pracy. Życiorys powinien być czytelny, zawarte w nim informacje prawdziwe, żeby dokument nie trafił do kosza, tylko w gąszczu innych został zauważony przez potencjalnego pracodawcę. CV powinno być też dopasowane do konkretnej firmy, w której kandydat stara się o pracę. Wiedza na temat danej organizacji jest również kluczowa podczas rozmowy...

 • Firmy rodzinne wytwarzają ponad 18 proc. PKB

  Największa część firm rodzinnych funkcjonuje na rynku już ponad 20 lat - przeszło 37 proc. (działających dłużej niż 20 lat firm nierodzinnych jest 25,5 proc.). A to oznacza, że część z nich powstała jeszcze przed 1989 r. i skutecznie dostosowała się do gospodarki rynkowej. Ale w grupie tych ponad 20 -latków jest także wiele firm założonych zaraz po transformacji - wynika z badania Konfederacji Lewiatan.

 • ...i skomplikowany. Pomimo to, jak pokazał sondaż, jedynie 35 proc. dużych firm (powyżej 250 pracowników) zatrudnia prawnika, a 25 proc. ma dział prawny. Najgorzej, tak jak w roku poprzednim, wypadły małe firmy(...) środki na obsługę prawną ? Jaka część przedsiębiorców poszukuje pomocy ekspertów z dziedziny prawa poza firmowymi strukturami ? Gdzie przede wszystkim poszukiwane są wiadomości z pogranicza prawa...

 • Kogo obciążają podatki w Polsce? Założenie firmy sposobem na fiskusa

  Około 166 tys. osób prowadzi fikcyjną działalność gospodarczą, by mniej oddawać państwu - szacuje Instytut Badań Strukturalnych.

 • Jaka jest tajemnica tego, że mało zarabiamy?

  Połowę polskiego PKB wytwarza co najwyżej 5,6 mln osób pracujących w najbardziej produktywnych sektorach gospodarki. W mało efektywnych pracuje pozostałych 10 mln zatrudnionych. To tajemnica niskiego wzrostu płac. Taka - zła - struktura gospodarki powoli się zmienia, ale politycy muszą uważać, żeby jej nie utrwalić - twierdzą ekonomiści Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Grupa Maspex Wadowice sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova

  Wadowicki Maspex sfinalizował kolejne przejęcie. Transakcja zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova spowodowała, że to do Grupy Maspex będą należeć takie marki jak Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt oraz dwa zakłady produkcyjne - w Łowiczu i Wąsoszu.