• Informacje na temat:

  struktura geograficzna handlu zagranicznego polski

Artykuły na temat: struktura geograficzna handlu zagranicznego polski
 • Polacy lubią euro, najchętniej z Niemiec i Holandii

  ...wynika, że bezrobocie w tym kraju sięga jedynie 3,4 proc., a - jak podawała niedawno niemiecka Federacja Izb Handlu i Przemysłu - na całym tym rynku na obsadzenie czeka aż 1,6 mln miejsc pracy. Dodatkowo(...) z setkami tysięcy ofert zatrudnienia. Z drugiej zaś, prace sezonowe w Holandii od lat kuszą polskich pracowników i ten kierunek jest wybierany głównie przed nadejściem okresu wakacyjnego. Biorąc pod uwagę...

 • Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE

  - Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Dodała, że słabo za to wygląda eksport do krajów rozwijających się i Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Polski podbój świata eksportem o niskiej wartości

  Pomimo rosnącej otwartości handlowej, struktura eksportu gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej charakteryzuje się wciąż niskim poziomem wartości dodanej. Zdaniem analityków Banku PKO BP ta niekorzystna sytuacja dotyczy szczególnie Polski i Rumunii.

 • Piechociński chce sprzedawać polską żywność ONZ

  Polska chce sprzedawać swoją żywność Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zdaniem ministra Piechocińskiego nasza żywność jest tania i dobrej jakości.

 • Japonia otwiera handlowe drzwi

  Polityczne porozumienie na najwyższym szczeblu w sprawie umowy o wolnym handlu zawarte 6 lipca br. między UE a Japonią otwiera nowy rozdział w handlu międzynarodowym. Jak wygląda ten dalekowschodni rynek? Czy dzięki tej umowie mamy szansę na zwiększenie eksportu do odmiennej pod względem kulturowym i żywnościowym Japonii?

 • Wojna zmieniła ukraińską gospodarkę

  Przeprowadzamy zmiany, dokonujemy reform i oczekujemy, że zostanie to dostrzeżone oraz docenione - mówi ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia.

 • Grupa Comarch ogłosiła wyniki finansowe za cztery kwartały 2018 roku. W okresie dwunastu miesięcy przychody ze sprzedaży wyniosły 1,36 mld złotych i były wyższe o 239 mln złotych, czyli o 21,3 %, niż w analogicznym okresie rok temu. Zysk operacyjny wyniósł 112 mln złotych, czyli o 53,6 mln złotych, 91,8 %więcej niż rok wcześniej. Zysk EBITDA wzrósł o 54 mln złotych i osiągnął poziom 176,8 mln złotych.

 • Ministerstwo Gospodarki prognozuje dobre czasy dla eksportu

  Zdaniem analityków HSBC i Oxford Economics naszą gospodarkę czeka spowolnienie. Oczekują oni osłabienia polskiego handlu na koniec 2012 roku, niemniej jednak już w latach 2013-2015 powinno dojść do odbicia, a w dłuższej perspektywie Polska może znaleźć się w gronie najlepszych gospodarek pod względem wzrostu aktywności handlowej.

 • Jak wynika z danych GUS, korzystna tendencja jaka trwa od kilku lat w polskim eksporcie utrzymywała się również w dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku.

 • Polska pozostanie wśród najlepszych!

  Mimo spowolnienia gospodarczego na świecie, handel międzynarodowy będzie rósł: w 2013 roku o ok. 5 proc., a w kolejnych latach przyspieszy do ok. 6-7 proc. rocznie, wynika z prognoz ekonomistów HSBC i firmy badawczej Oxford Economics, autorów opublikowanego w tym tygodniu raportu pt. "Global Connections".