• Informacje na temat:

  struktura geograficzna handlu zagranicznego polski

Artykuły na temat: struktura geograficzna handlu zagranicznego polski
 • Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE

  - Polski handel zagraniczny jest coraz mocniej związany z UE - uważa główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. Dodała, że słabo za to wygląda eksport do krajów rozwijających się i Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Polski podbój świata eksportem o niskiej wartości

  Pomimo rosnącej otwartości handlowej, struktura eksportu gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej charakteryzuje się wciąż niskim poziomem wartości dodanej. Zdaniem analityków Banku PKO BP ta niekorzystna sytuacja dotyczy szczególnie Polski i Rumunii.

 • Piechociński chce sprzedawać polską żywność ONZ

  Polska chce sprzedawać swoją żywność Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zdaniem ministra Piechocińskiego nasza żywność jest tania i dobrej jakości.

 • Japonia otwiera handlowe drzwi

  Polityczne porozumienie na najwyższym szczeblu w sprawie umowy o wolnym handlu zawarte 6 lipca br. między UE a Japonią otwiera nowy rozdział w handlu międzynarodowym. Jak wygląda ten dalekowschodni rynek? Czy dzięki tej umowie mamy szansę na zwiększenie eksportu do odmiennej pod względem kulturowym i żywnościowym Japonii?

 • Ministerstwo Gospodarki prognozuje dobre czasy dla eksportu

  Zdaniem analityków HSBC i Oxford Economics naszą gospodarkę czeka spowolnienie. Oczekują oni osłabienia polskiego handlu na koniec 2012 roku, niemniej jednak już w latach 2013-2015 powinno dojść do odbicia, a w dłuższej perspektywie Polska może znaleźć się w gronie najlepszych gospodarek pod względem wzrostu aktywności handlowej.

 • Jak wynika z danych GUS, korzystna tendencja jaka trwa od kilku lat w polskim eksporcie utrzymywała się również w dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku.

 • Polska pozostanie wśród najlepszych!

  Mimo spowolnienia gospodarczego na świecie, handel międzynarodowy będzie rósł: w 2013 roku o ok. 5 proc., a w kolejnych latach przyspieszy do ok. 6-7 proc. rocznie, wynika z prognoz ekonomistów HSBC i firmy badawczej Oxford Economics, autorów opublikowanego w tym tygodniu raportu pt. "Global Connections".