• Informacje na temat:

  studia z gwarancją pracy

Artykuły na temat: studia z gwarancją pracy
 • Przyszli krawcy z gwarancją pracy

  Co roku 20 najlepszych absolwentów klasy krawieckiej w bytomskim technikum nr 5 dostanie gwarancję pracy, a wcześniej nauczy się zawodu pod okiem fachowców-praktyków. Miasto podpisało w środę umowę w tej sprawie z firmą produkującą ubrania dla znanych marek.

 • Ukraińcy stanowią dynamicznie rosnącą grupę klientów zainteresowanych wynajmowaniem mieszkań w Polsce. Taki stan rzeczy to bardzo dobra informacja dla wynajmujących. Obcokrajowcy bowiem ratują polski rynek najmu.

 • Po pierwsze studia, po drugie szkolenia

  Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w marcu br. wyniosła 14,3 proc. Łącznie bez pracy jest 2 315,9 tys. osób. Bardzo zła jest sytuacja wśród ludzi młodych. Bez pracy jest ponad 700 tys. osób do 30. roku życia, czyli ok. 30 proc. wszystkich bezrobotnych w Polsce.

 • Rzecznik Przedsiębiorców na horyzoncie?

  Powołanie strażnika praw przedsiębiorców - m.in. naruszanych podczas kontroli podatkowej - to kolejny punkt pakietu "Konstytucji Biznesu". Pytanie, czy do powołania w końcu dojdzie, gdyż Sejm już raz odrzucił pomysł rzecznika biznesu, niespełna rok temu.

 • Drugi raz na rynku pracy

  Dziesięć lat temu sytuacja na rynku pracy wyglądała jeszcze zupełnie inaczej. Najpierw zdobywaliśmy wykształcenie, by pracować w wymarzonym zawodzie. Potem szkoliliśmy się, zbieraliśmy doświadczenia(...). (szóste miejsce w Europie). Co gorsza, z powodu rozwoju internetu i nowych form zatrudnienia znika wiele zawodów. Jak się w tym odnaleźć? Życie zmusza do kompromisu Na studia podyplomowe zdecydowałam...

 • 19 czerwca 2018 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (Rada Giełdy). Powołano nowego członka Rady - Janusza Krawczyka.

 • Szturm na (niektóre) studia

  Choć maturzyści coraz częściej myślą o pracy zgodnej z kierunkiem wykształcenia, to nadal sporą popularnością cieszą się takie studia, które gwarancji zatrudnienia nie dają.

 • 16 lipca 2018 r. Rada Giełdy dokonała spośród swoich członków wyboru nowego prezesa Rady Giełdy, którym został dotychczasowy wiceprezes - Jakub Modrzejewski, oraz powołała Janusza Krawczyka na wiceprezesa Rady Giełdy.

 • Rynek pracy 2014

  Bezrobocie będzie spadać, płace nieznacznie wzrosną, powstaną nowe miejsca pracy. Czego jeszcze mogą oczekiwać pracodawcy i pracownicy w nadchodzącym roku? Zapraszamy do lektury prognozy największych wyzwań na rynku pracy przygotowanej przez ekspertów Work Service.

 • W polskich szkołach brakuje edukacji finansowej

  Młodzi ludzie nie mają wystarczającej wiedzy ekonomicznej. Dotyczy to także ubezpieczeń społecznych. Może mieć to konsekwencje w ich dorosłym życiu. Dlatego eksperci postulują, by edukację zacząć jak najwcześniej. Uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od tego roku także gimnazjów w temacie ubezpieczeń społecznych zaczął edukować ZUS.