• Informacje na temat:

  sudan poludniowy

Artykuły na temat: sudan poludniowy
 • Dziś Światowy Dzień Żywności

  Dziś przypada Światowy Dzień Żywności. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska podkreśla że w zasobnych krajach europejskich wyrzucane są ogromne ilości jedzenia. W Polsce wyrzucanych jest 9 milionów ton żywności rocznie.

 • Plastikowy ryż i jajka z żelatyny: sfałszowane jedzenie zagraża ludziom

  Mleko bez białka, plastikowy ryż i makaron, sztuczne jajka. Prawdopodobnie w samej Tanzanii 50 procent importowanych do tego kraju spożywczych towarów jest fałszywych. Dlaczego prawdopodobnie? Bo w Afryce dokładnie ustalić tego nie sposób. Nie ma statystyk, które by określiły skalę tego zjawiska. Są tylko poszczególne, lokalne badania, jak np. te przeprowadzone przez Confederation of Tanzania Industries, które oszacowały ten problem.

 • Istnieje związek między korupcją a nierównością, a korupcja w sektorze publicznym wciąż stanowi problem - głosi opublikowany w środę raport Transparency International. Nowa Zelandia i Dania są najmniej skorumpowane, Polska awansowała z 30 na 29. miejsce.

 • Afrykański "baby boom", indyjska dominacja i polska zapaść demograficzna. Oto świat w 2050 roku

  Indie, Chiny i USA - te trzy państwa będą mieć do 2050 roku największe populacje na świecie - wynika z najnowszych prognoz Population Reference Bureau z Waszyngtonu. Coraz większą pozycję na świecie zyskuje także Afryka. Polskie społeczeństwo kurczy się natomiast w zastraszającym tempie.

 • Rząd węgierski chce podatku imigracyjnego

  Węgierski parlament ma dziś głosować nad pakietem projektów ustaw "Stop Soros". Zabraniają one działalności organizacjom pozarządowym wspierającym migracje. Nowe przepisy mają być wymierzone w organizacje związane z amerykańskim finansistą i filantropem George'm Sorosem.

 • Za kulisami taniej ropy

  Świat wydobywa około 80 mln baryłek ropy dziennie. Przy czym o jej cenie decydują tylko ostatnie 3-4 mln - tłumaczy główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski w rozmowie z Piotrem Apanowiczem.

 • Sudan Południowy: Z budżetu nowego państwa wyparowały 4 miliardy dolarów

  Prezydent Sudanu Południowego Salwa Kiir poinformował w liście do miejscowych polityków, że z budżetu Sudanu Południowego wyparowały 4 mld dolarów, i obarczył odpowiedzialnością za to żyjących w luksusie przedstawicieli władz.Sudan Południowy:

 • Kryzys w Sudanie Płd. zagrożeniem dla globalnych dostaw ropy

  Kryzys w Sudanie Południowym budzi obawy o globalny poziom dostaw ropy naftowej i ceny tego surowca - pisze w poniedziałek "Financial Times".

 • Każdy ma 200 litrów na głowę

  Przeciętny Polak zużywa dziennie ok. 200 - 300 l wody. Przeciętny mieszkaniec Mozambiku ma do dyspozycji około 10 litrów, a Sudanu - często wcale w ciągu dnia nie ma dostępu do wody pitnej - przypomniała Polska Akcja Humanitarna w przeddzień Światowego Dnia Wody.

 • M4B S.A., dostawca rozwiązań IT dla branży Digital Signage, poinformował o zawarciu umowy partnerskiej z afrykańską firmą Progress Innovations Ltd. Spółka ta będzie budować systemy digital signage korzystając z oprogramowania WAVE, autorskiego systemu M4B S.A. Współpraca partnerska dotyczy wybranych krajów Unii Afrykańskiej: Ugandy, Kenii, Tanzanii, Ruandy oraz Południowego Sudanu.