• Informacje na temat:

  sudan poludniowy

Artykuły na temat: sudan poludniowy
 • Dziś Światowy Dzień Żywności

  Dziś przypada Światowy Dzień Żywności. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska podkreśla że w zasobnych krajach europejskich wyrzucane są ogromne ilości jedzenia. W Polsce wyrzucanych jest 9 milionów ton żywności rocznie.

 • Istnieje związek między korupcją a nierównością, a korupcja w sektorze publicznym wciąż stanowi problem - głosi opublikowany w środę raport Transparency International. Nowa Zelandia i Dania są najmniej skorumpowane, Polska awansowała z 30 na 29. miejsce.

 • Afrykański "baby boom", indyjska dominacja i polska zapaść demograficzna. Oto świat w 2050 roku

  Indie, Chiny i USA - te trzy państwa będą mieć do 2050 roku największe populacje na świecie - wynika z najnowszych prognoz Population Reference Bureau z Waszyngtonu. Coraz większą pozycję na świecie zyskuje także Afryka. Polskie społeczeństwo kurczy się natomiast w zastraszającym tempie.

 • Za kulisami taniej ropy

  Świat wydobywa około 80 mln baryłek ropy dziennie. Przy czym o jej cenie decydują tylko ostatnie 3-4 mln - tłumaczy główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski w rozmowie z Piotrem Apanowiczem.

 • Sudan Południowy: Z budżetu nowego państwa wyparowały 4 miliardy dolarów

  Prezydent Sudanu Południowego Salwa Kiir poinformował w liście do miejscowych polityków, że z budżetu Sudanu Południowego wyparowały 4 mld dolarów, i obarczył odpowiedzialnością za to żyjących w luksusie przedstawicieli władz.Sudan Południowy:

 • Kryzys w Sudanie Płd. zagrożeniem dla globalnych dostaw ropy

  Kryzys w Sudanie Południowym budzi obawy o globalny poziom dostaw ropy naftowej i ceny tego surowca - pisze w poniedziałek "Financial Times".

 • Każdy ma 200 litrów na głowę

  Przeciętny Polak zużywa dziennie ok. 200 - 300 l wody. Przeciętny mieszkaniec Mozambiku ma do dyspozycji około 10 litrów, a Sudanu - często wcale w ciągu dnia nie ma dostępu do wody pitnej - przypomniała Polska Akcja Humanitarna w przeddzień Światowego Dnia Wody.

 • M4B S.A., dostawca rozwiązań IT dla branży Digital Signage, poinformował o zawarciu umowy partnerskiej z afrykańską firmą Progress Innovations Ltd. Spółka ta będzie budować systemy digital signage korzystając z oprogramowania WAVE, autorskiego systemu M4B S.A. Współpraca partnerska dotyczy wybranych krajów Unii Afrykańskiej: Ugandy, Kenii, Tanzanii, Ruandy oraz Południowego Sudanu.

 • Ceny ropy od początku stycznia pozostają dość stabilne w okolicach 106-107 USD/b. W Libii rząd cały czas negocjuje pokojowo z rebeliantami kwestie uruchomienia największych portów do eksportu surowca. Wokół Iranu w mediach w ostatnich dniach było wiele szum, lecz był on bardziej związany z programem nuklearnym niż potencjalnym zniesieniem sankcji na eksport ropy. Wydaje się, wiec, że stabilizacja cen ropy Brent ma uzasadnienie w fundamentach rynkowych. Jednakże nie do końca...

 • Rolnictwo ucierpi najbardziej

  W większości krajów świata, przeważnie biednych, rolnictwo znacznie ucierpi wskutek ocieplania się klimatu - przewidują amerykańscy eksperci z Center for Global Development i Peter P. Peterson Institute for International Economics w Waszyngtonie.