• Informacje na temat:

  surowce ceny

Artykuły na temat: surowce ceny
 • Braki kadrowe, rosnące koszty pracy i surowców - jak wpłyną na inwestycje drogowo-kolejowe?

  ...ceny stają się nieaktualne. Rząd może więc starać się dopłacać jakąś część do kontraktów ze względu na rosnące koszty. W przeciwnym wypadku trzeba będzie ograniczać rzeczowy zakres programu...

 • Bank Światowy: Ceny surowców przemysłowych silnie wzrosną w tym roku

  Ceny surowców przemysłowych, w tym surowców energetycznych i metali, silnie wzrosną w 2017 r. dzięki spadającej podaży i rosnącemu popytowi - informuje Bank Światowy w raporcie na temat perspektyw dla rynków surowców - Commodity Markets Outlook.

 • ​Górnictwo zmniejszyło wszystkie koszty produkcji węgla, oprócz płac

  W ciągu trzech kwartałów tego roku górnictwo węgla kamiennego zmniejszyło wszystkie rodzaje kosztów, oprócz wynagrodzeń. Średni koszt produkcji tony węgla był o 58 groszy wyższy od jej średniej ceny - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki.

 • Bank Światowy podnosi prognozę ropy, obniża ceny surowców rolnych

  Bank Światowy spodziewa się, że ceny surowców energetycznych, w tym ropy, gazu i węgla, spadną w roku 2016 o średnio 19,3 procent w porównaniu z 2015 r. Eksperci banku prognozują natomiast mocniejszy spadek ceny wszystkich najważniejszych surowców rolnych.

 • Przez ostatnie 28 miesięcy panowała deflacja, czyli ceny spadały. Jednak już od listopada ubiegłego roku(...) przyczyniły się działania państw-eksporterów paliw, które ograniczyły wydobycie. Wskazówką, że ceny gazu dla domostw pójdą w górę, jest decyzja URE o zatwierdzeniu wyższych taryf (wzrost o 12,2 proc.) dla...

 • Rynek surowców znajduje się w natarciu od przełomu lat 2015/2016. Mniej więcej wtedy został osiągnięty dołek na dwóch ważnych surowcach - ropie naftowej oraz złocie. Zwroty z inwestycji w niektóre surowce za bieżący rok wydają się być dosyć imponujące, choć patrząc na dłuższą perspektywę rynek towarowy, czy surowcowy wydaje się być jeszcze uśpiony. Czy 2018 rok będzie rokiem rajdu na rynku

 • .... Warto więc jeszcze wcześniej zaplanować zakupy, porównać ofertę dostawców i ceny, a także zorganizować sprawny transport kupionych przedmiotów. Wkład własny przy staraniach o dotacje nie jest...

 • MFW: Indeks cen surowców jest najniższy od 2010 roku

  Indeks globalnych cen surowców mierzonych w USD we wrześniu 2014 r. spadł o 8,7 proc. rdr i o 3,8 proc. mdm - wynika ze wstępnych obliczeń MFW.

 • JSW: W nadchodzącym roku w niektórych kopalniach możliwy sześciodniowy tydzień pracy

  ...rok wyzwań, bo ceny światowe spadły na niższy poziom i nie odbiją się szybko. Nie liczę na to, że wrócą do rekordowych poziomów sprzed dwóch lat. Musimy się więc do tego nowego poziomu dostosować - mówi(...) zwolniła, spadły zamówienia a wraz z nimi ceny - do ok. 70 dol. za tonę czarnego surowca. Obecnie kształtują się na poziomie nieco powyżej 75 dol. za tonę.

 • Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Gwałtowny i głęboki, a wygląda na to, że także długotrwały, spadek cen surowców to, obok nadprodukcji w Chinach, jedna z głównych przyczyn spadku cen stali. Czy - a jeśli tak, to kiedy - doczekamy się odbicia?