• Informacje na temat:

  surowce ceny

Artykuły na temat: surowce ceny
 • ​Górnictwo zmniejszyło wszystkie koszty produkcji węgla, oprócz płac

  W ciągu trzech kwartałów tego roku górnictwo węgla kamiennego zmniejszyło wszystkie rodzaje kosztów, oprócz wynagrodzeń. Średni koszt produkcji tony węgla był o 58 groszy wyższy od jej średniej ceny - wynika z danych Ministerstwa Gospodarki.

 • Bank Światowy: Ceny surowców przemysłowych silnie wzrosną w tym roku

  Ceny surowców przemysłowych, w tym surowców energetycznych i metali, silnie wzrosną w 2017 r. dzięki spadającej podaży i rosnącemu popytowi - informuje Bank Światowy w raporcie na temat perspektyw dla rynków surowców - Commodity Markets Outlook.

 • Przez ostatnie 28 miesięcy panowała deflacja, czyli ceny spadały. Jednak już od listopada ubiegłego roku(...) przyczyniły się działania państw-eksporterów paliw, które ograniczyły wydobycie. Wskazówką, że ceny gazu dla domostw pójdą w górę, jest decyzja URE o zatwierdzeniu wyższych taryf (wzrost o 12,2 proc.) dla...

 • Bank Światowy podnosi prognozę ropy, obniża ceny surowców rolnych

  Bank Światowy spodziewa się, że ceny surowców energetycznych, w tym ropy, gazu i węgla, spadną w roku 2016 o średnio 19,3 procent w porównaniu z 2015 r. Eksperci banku prognozują natomiast mocniejszy spadek ceny wszystkich najważniejszych surowców rolnych.

 • .... Warto więc jeszcze wcześniej zaplanować zakupy, porównać ofertę dostawców i ceny, a także zorganizować sprawny transport kupionych przedmiotów. Wkład własny przy staraniach o dotacje nie jest...

 • Rynek surowców znajduje się w natarciu od przełomu lat 2015/2016. Mniej więcej wtedy został osiągnięty dołek na dwóch ważnych surowcach - ropie naftowej oraz złocie. Zwroty z inwestycji w niektóre surowce za bieżący rok wydają się być dosyć imponujące, choć patrząc na dłuższą perspektywę rynek towarowy, czy surowcowy wydaje się być jeszcze uśpiony. Czy 2018 rok będzie rokiem rajdu na rynku

 • JSW: W nadchodzącym roku w niektórych kopalniach możliwy sześciodniowy tydzień pracy

  ...rok wyzwań, bo ceny światowe spadły na niższy poziom i nie odbiją się szybko. Nie liczę na to, że wrócą do rekordowych poziomów sprzed dwóch lat. Musimy się więc do tego nowego poziomu dostosować - mówi(...) zwolniła, spadły zamówienia a wraz z nimi ceny - do ok. 70 dol. za tonę czarnego surowca. Obecnie kształtują się na poziomie nieco powyżej 75 dol. za tonę.

 • MFW: Indeks cen surowców jest najniższy od 2010 roku

  Indeks globalnych cen surowców mierzonych w USD we wrześniu 2014 r. spadł o 8,7 proc. rdr i o 3,8 proc. mdm - wynika ze wstępnych obliczeń MFW.

 • ​Stagnacja wynagrodzeń może zaszkodzić gospodarce

  Rok 2012 przyniósł pierwsze od początku transformacji załamanie statystycznego wzrostu wynagrodzeń. Podawane przez GUS średnie wynagrodzenie w przemyśle rosło wtedy po raz pierwszy wolniej niż ceny(...) wzrostu cen. Po 11 miesiącach przeciętne wynagrodzenie było wyższe niż rok wcześniej o 3,1 proc., podczas gdy ceny wzrosły o 0,6 proc., co oznacza, że w całym roku realne płace były wyższe o ponad...

 • Ceny surowców na dnie. Czy jest szansa na odbicie?

  Gwałtowny i głęboki, a wygląda na to, że także długotrwały, spadek cen surowców to, obok nadprodukcji w Chinach, jedna z głównych przyczyn spadku cen stali. Czy - a jeśli tak, to kiedy - doczekamy się odbicia?