• Informacje na temat:

  surowce energetyczne

Artykuły na temat: surowce energetyczne
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  Choć jeszcze nie ruszyło wydobycie gazu łupkowego, już na nim zarabiamy. Przy poszukiwaniu tego surowca pracuje już ponad tysiąc osób, a ma być ich kilkakrotnie więcej - informuje "Metro".

 • Jest zielone światło dla stworzenia unii energetycznej. Na pomysł zgodzili się szefowie krajów Unii Europejskiej podczas pierwszego dnia szczytu w Brukseli. Chodzi o gwarancję bezpieczeństwa energetycznego w Europie i większą niezależność, gdy chodzi o surowce takie jak gaz.

 • Przegląd wynagrodzeń w górnictwie i wydobywaniu w Europie

  W 2012 roku na świecie wyprodukowano 7 790 mln ton węgla kamiennego i brunatnego, a największym producentem tych surowców były Chiny. Wydobycie węgla kamiennego i brunatnego wyniosło tam 3 543 mln ton i stanowiło ono 45 proc. ogólnoświatowej produkcji. Wśród 20 największych producentów tego paliwa znalazło 7 państw stricte europejskich oraz dwa położone na kontynentach europejskim i azjatyckim.

 • MFW: Indeks cen surowców jest najniższy od 2010 roku

  Indeks globalnych cen surowców mierzonych w USD we wrześniu 2014 r. spadł o 8,7 proc. rdr i o 3,8 proc. mdm - wynika ze wstępnych obliczeń MFW.

 • Firma NGK Ceramics otworzyła w Gliwicach nowy zakład

  Działająca w Gliwicach od 16 lat firma NGK Ceramics Polska w swojej nowej fabryce będzie produkowała nowoczesne czujniki kontroli składu spalin. W zakładzie pracę znajdzie 400 osób - poinformował we wtorek gliwicki magistrat.

 • Ropa i węgiel nie podrożeją. Surowce potaniały z powodu spowolnienia gospodarczego na świecie

  Na światowych rynkach utrzymuje się nadpodaż węgla i ropy naftowej. Dwa najważniejsze surowce energetyczne cały czas tanieją - na każde 10 dolarów spadku cen ropy naftowej przypada 3 dolary spadku cen węgla. Na duże odbicie nie ma szans, bo słaba koniunktura na świecie hamuje popyt, a do tego przybywa alternatywnych źródeł energii.

 • Przyjęcie w tym roku układu zbiorowego pracy w PGG wymaga "kroku to tyłu" - Tobiszowski

  ​- Przyjęcie w tym roku jednolitego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) jest możliwe, ale wymaga od niektórych uczestników rozmów w tej sprawie "kroku do tyłu" - ocenił w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Pierwotnie układ miał być gotowy rok temu.

 • Czy polski rząd powinien zaakceptować rozwiązania prawne zaproponowane przez Komisję Europejską, nazywane "pakietem zimowym"? Propozycje zapisane w pakiecie zawierają także taki zapis, że KE może nie dać zgody na nową inwestycję w energetyce. Stąd wątpliwości, jak poszczególne kraje będą mogły budować swoje bezpieczeństwo energetyczne.

 • Masowe zwolnienia grupowe w Polsce? To nie problem

  ...złotego wobec walut, którymi firma płaci za surowce. - Utrzymywanie się takiej sytuacji w dłuższym okresie, w połączeniu z zapowiadanym wprowadzeniem dodatkowego opodatkowania banków i sieci...

 • Złe prognozy dla surowców energetycznych

  Nie ma dobrych prognoz dla surowców energetycznych. Węgiel kamienny i gaz znacznie staniały. A biomasa znalazła się na kolejnym regulacyjnym zakręcie - ale z szansą na poprawę koniunktury.