• Informacje na temat:

  surowce gielda

Artykuły na temat: surowce gielda
 • Polskie fermy futrzarskie dają nie więcej niż 4 tys. miejsc pracy, branża jest jedynie producentem surowca, generuje małą wartość dodaną - napisano w raporcie Zachodniego Ośrodka Badań Społecznych i Ekonomicznych.

 • Surowce: Krajobraz po chińskim uderzeniu

  Po wczorajszym ogłoszeniu decyzji LBCh o dewaluacji RMB surowce uzależnione od kondycji Chin mocno potaniały, ropa naftowa i metale przemysłowe, tracą na wartości, ponieważ wzrost kosztów importu może jeszcze bardziej przyczynić się do spadku popytu.

 • Niemcy: Obostrzenia w przyznawaniu Kindergeld

  Praca na czarno, wykorzystywanie cudzoziemskich pracowników i wyłudzanie świadczeń socjalnych znalazły się na celowniku niemieckich urzędów celnych.

 • Mogło się wydawać, że wczorajsza sesja przyniosła uspokojenie na światowych parkietach, poza małym wyjątkiem w postaci Daxa. Dzisiaj jednak wszystko jest jasne, gdyż skala wyprzedaży zdumiewa z pewnością każdego rynkowego byka.

 • Strajki na bogato. Związkowcy to krezusi

  Mówienie, że górnicy są roszczeniowi, to nieporozumienie – twierdzą związkowcy. W ich opinii to, co dobre dla górników, jest dobre dla branży. Tymczasem firmy węglowe płacą na związki zawodowe 40 mln zł rocznie.

 • Giełda i surowce: Inwestorzy liczą straty

  Już od dłuższego czasu inwestorzy zmuszeni są szukać zysku w coraz bardziej niekonwencjonalnych miejscach. W ciągu roku staniały główne surowce oraz większość spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Dwucyfrowe zyski liczą dziś natomiast ci, którzy rok temu zainwestowali w wirtualną walutę, klasyczne auta czy butelki szkockiego trunku - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • Rynek pracy - niewolnik kryzysów

  Wahania koniunkturalne to charakterystyczna cecha gospodarki rynkowej. Po każdym okresie wzrostu następuje spowolnienie bądź załamanie. Historia gospodarcza XX i XXI wieku pokazuje, że niemal każdy kryzys w większym lub mniejszym stopniu odbija się na rynku pracy.

 • Negocjacje w sprawie handlu wywindowały ceny surowców

  W ostatnich tygodniach światowe rynki, od rynków akcji po rynki obligacji korporacyjnych, odnotowały solidne wyniki w związku z optymistycznymi uwagami chińskich i amerykańskich przedstawicieli prowadzących rozmowy w sprawie relacji handlowych. Negocjacje przyciągnęły uwagę inwestorów na tyle, że jeszcze słabsze odczyty danych ekonomicznych przeszły niemal bez echa. Cena palladu w ubiegłym tygodniu osiągnęła rekordowy poziom 1 500 USD/uncję.

 • Ile zarabiają polscy górnicy?

  4 grudnia to dzień św. Barbary, czyli popularna Barbórka, święto górników. To dobra okazja, by przyjrzeć się bliżej wynagrodzeniom górników z uwzględnieniem wyników finansowych spółek zarządzających kopalniami. Wynagrodzenia polskich górników zestawiono z wynagrodzeniami w innych krajach.

 • Akcje, surowce, waluty: Można oczekiwać dużych skoków cen

  Na rynkach w najbliższych miesiącach będzie raczej niespokojnie. Może to oznaczać duże skoki cen zarówno akcji, jak i surowców i walut. Spora zmienność cen jest okazją do zarobku, niezależnie od tego, czy ceny spadają, czy rosną.