• Informacje na temat:

  suwak bezpieczeństwa umarzanie jednostek rozrachunkowych

Artykuły na temat: suwak bezpieczeństwa umarzanie jednostek rozrachunkowych
 • Otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS środki w wysokości 351,2 mln zł w ramach tzw. suwaka - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS.

 • OFE, w ramach suwaka, przekazały do ZUS aktywa warte 292,85 mln zł - ZUS

  Otwarte fundusze emerytalne przelały do ZUS środki w wysokości 292,85 mln zł w ramach tzw. suwaka - poinformowało PAP biuro prasowe ZUS. Jest to przelew marcowy. Transfery są za luty. W lutym OFE otrzymały z ZUS 262,99 mln zł.

 • OFE, w ramach suwaka, przekazały do ZUS w 2015 roku aktywa warte 4,196 mld zł

  Otwarte fundusze emerytalne w 2015 roku przelały do ZUS środki w wysokości 4,196 mld zł w ramach tzw. suwaka - wynika z planu finansowego FUS na 2016 rok.

 • Po cichu zaczął się drugi etap rozbioru OFE

  Zaczął się drugi etap rozbioru OFE. Akcja nazywa się suwak bezpieczeństwa.

 • OFE szczuplejsze o kolejne miliardy złotych

  W ramach suwaka OFE przekazały do ZUS aktywa warte ok. 3,3 mld zł - poinformował prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

 • OFE w 2016 otrzymają 3,2 mld złotych

  OFE w 2016 roku otrzymają 3,2 mld zł, natomiast w ramach suwaka przekażą do ZUS 4,3 mld zł - wynika z planu finansowego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, będącego częścią projektu ustawy budżetowej.

 • OFE przekażą do ZUS kilka miliardów złotych

  Otwarte fundusze emerytalne w IV kwartale 2017 r. przekażą do ZUS aktywa o wartości kilku miliardów złotych w związku z obniżeniem wieku emerytalnego - ocenił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał, że będzie to efekt jednorazowy.

 • OFE uciekają od akcji

  OFE kontynuują wyprzedaż polskich akcji. Saldo zakupów akcji przez OFE w lipcu wyniosło minus 800 mln zł, przy czym fundusze emerytalne kupiły zagraniczne akcje za 100 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. To największą skalą podaży w całej historii systemu piszą analitycy.

 • FOR: Pismo do prezesa Trybunału Konstytucyjnego

  30 grudnia 2014 r. Forum Obywatelskiego Rozwoju zwróciło się do prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. dr hab. Andrzeja Rzeplińskiego z prośbą o wydanie opinii "amicus curiae" w sprawie zmian w systemie emerytalnym. Zmiany te doprowadziły do przejęcia ponad połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w II filarze i marginalizacji otwartych funduszy emerytalnych.

 • Fundusze emerytalne miały prawie 175 mld zł w aktywach

  Decyzja dot. terminu wprowadzenia zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych należy do ministerstw rozwoju i finansów - zapowiedziała wczoraj dziennikarzom Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Sprawa dotyczy blisko 16,3 mln członków, które mają w aktywach prawie 175 mld zł.