• Informacje na temat:

  świadczenia pielęgnacyjne dla osób starszych

Artykuły na temat: świadczenia pielęgnacyjne dla osób starszych
 • Opieka dla starszych osób

  ...przysługują osobie samotnej, która z powodu wieku, choroby lub z innych przyczyn wymaga pomocy innych osób. Usługi te mogą być przyznane też osobie, która wymaga pomocy innych osób i rodzina nie(...). – Jak to załatwić? – Należy złożyć wniosek w ośrodku pomocy społecznej (OPS). Tam zostanie ustalony zakres świadczonych usług, okres, na który zostaną przyznane, oraz miejsce świadczenia. Pracownik...

 • W Niemczech seniorzy wymagający opieki borykają się z poważnymi problemami - brakiem wykwalifikowanych pielęgniarzy i wysokimi kosztami. Czy placówka w Polsce może być dla nich atrakcyjną alternatywą?

 • Jak uzyskać wsparcie dla osób starszych?

  Osobom w podeszłym wieku przysługuje zarówno pomoc finansowa, jak i opieka, która ułatwia codzienne życie. Nasz prawnik Przemysław Gronowski podpowiada, o jakie świadczenia mogą się ubiegać seniorzy. Jak uzyskać pomoc finansową?

 • Wielkie wyzwania dla naszej opieki zdrowia

  W polityce senioralnej opieka zdrowotna, świadczenia zdrowotne odgrywają priorytetową rolę - zapowiedziała w poniedziałek wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera, która wzięła udział w Chorzowie w IV Kongresie "Obywatel Senior".

 • PFRON. Świadczenie pielęgnacyjne na dziecko Kwota świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1200 zł netto (do końca 2015 r.). Od 1 stycznia 2016 r. wzrośnie ono do 1300 zł netto. Należy się rodzicowi lub(...) zł na dziecko od 5 do 24 lat. Dofinansowanie z PFRON Rodzice mogą otrzymać dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych dla dziecka z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON...

 • Kontrowersyjne leki 75+

  Ustawa nt. darmowych leków dla seniorów 75+ jest tylko PR-owym zagraniem rządu. Lista jej wad jest długa i mocno przerasta zalety. Przyjrzyjmy się temu bliżej...

 • ...i zasiłek szkolny – dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji, na częściowe pokrycie kosztów nauki. Dodatek mieszkaniowy – dla osób, które nie są w stanie opłacić czynszu. q Zasiłek pielęgnacyjny – przyznawany osobom niepełnosprawnym i starszym, które wymagają pomocy innych osób. Świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy – otrzymuje osoba, która zrezygnuje z pracy, by opiekować się...

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.

 • Ośrodki wsparcia dla starszych i chorych

  W Polsce żyje ponad 7 mln osób powyżej 60. roku życia. Połowa z nich przyznaje, że nie starcza im pieniędzy. Potrzebują wsparcia, zwłaszcza o tej porze roku. Gdzie mogą go szukać?

 • NFZ: Drastyczny spadek stawek za przewlekle chorych

  Wszyscy zainteresowani losem osób przewlekle chorych i niesamodzielnych liczyli na dobrą zmianę. Niestety warunki realizacji długoterminowej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych nadal będą poniżej minimalnych oczekiwań.