• Informacje na temat:

  świadczenia przedemerytalne po nowemu

Artykuły na temat: świadczenia przedemerytalne po nowemu
 • ...niektóre zabiegi są płatne!” Komentarz eksperta: Przychodnia, która ma umowę z NFZ, nie może pobierać od pacjentów opłat za świadczenia gwarantowane, tj. przysługujące w ramach ubezpieczenia zdrowotnego(...) w warun kach domowych, jeśli takie jest zalecenie na skierowaniu. Świadczenia pieniężne dla rodzica „Opiekuję się synem niepełnosprawnym od urodzenia. Jakie teraz dostanę świadczenie”? Komentarz...

 • Mieszkania komunalne będą po nowemu!

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje zmiany zasad najmu mieszkań komunalnych. Pierwotnie chciało skończyć z praktyką "dziedziczenia" mieszkań przez osoby nie będące w trudnej sytuacji życiowej napisała wczorajsza Rzeczpospolita.

 • Sejm przyjął ustawę wprowadzającą nowe świadczenia rodzinne

  Zasiłek pielęgnacyjny - 620 zł - tylko dla rodziców i najbliższych krewnych dzieci niepełnosprawnych oraz specjalny zasiłek opiekuńczy - 520 zł - uzależniony od dochodu rodziny wprowadza nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych uchwalona w piątek przed Sejm.

 • Emerytury obywatelskie. Polska powinna iść śladem Australii?

  Od nowego roku Australijczycy otrzymują emerytury obywatelskie według zmienionych zasad i kalkulacji. Wycena wartości emerytury odzwierciedlać ma sytuację finansową emeryta - stan jego posiadania, własność nieruchomości i innych aktywów. Oznacza to różną wysokość świadczenia nie tylko dla większości emerytów, ale także dla różnych okresów czasu. To ciekawe rozwiązanie do rozważenia również

 • Od stycznia 2017 roku wzrosła kwota świadczenia pielęgnacyjnego....

 • Rewolucja w emeryturach. Kto skorzysta na zmianach?

  Już od 1 października będzie można wcześniej przechodzić na emeryturę. Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat i 65 lat dla kobiet stanie się faktem, ale to nie jedyna korzystna zmiana wprowadzona nowymi przepisami. Dzięki tym regulacjom kobiety uzyskają minimalną emeryturę przy niższym stażu, a dorabiający emeryci wcześniej otrzymają wypłatę pełnego świadczenia.

 • Zmiany w emeryturach i rentach w 2015 r.

  ...1 marca 2015, jak co roku, będzie waloryzacja świadczeń. Ale tym razem po nowemu. Na co mogą liczyć emeryci i renciści?

 • Odwrócili reformę i trafili w punkt. Boom na "wcześniejsze" emerytury

  Dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pokazują, że bardzo szybko rośnie atrakcyjność wypłat pełniących funkcję wcześniejszej emerytury. Potwierdza się, że PiS odwracając reformę emerytalną PO-PSL, trafił celnie. Rośnie grupa Polaków niezainteresowanych dłuższą pracą.

 • Świadectwo pracy to dokument zawierający wiele informacji cennych dla byłego pracownika i następnego pracodawcy. Mają one także duże znaczenie w przypadku przyznawania świadczeń z ubezpieczenia społecznego, np. emerytury, świadczenia przedemerytalnego czy też zasiłku dla bezrobotnych. Dlatego ważne jest prawidłowe wypełnienie świadectwa pracy, a w razie pomyłki, jego szybkie sprostowanie.

 • W 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur!

  - Proponujemy w 2019 r. nowy mechanizm waloryzacji rent i emerytur, wzrost minimalnych emerytur i rent do 1100 zł, a najmniejszą waloryzację na poziomie 70 zł - poinformowała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. - Myślę, że to dobra propozycja dla emerytów - oceniła.