• Informacje na temat:

  świadczenie kompensacyjne

Artykuły na temat: świadczenie kompensacyjne
 • Aby dostać świadczenie kompensacyjene, oprócz spełnienia warunków stażowo-wiekowych, nauczyciel sam musi się zwolnić z pracy.

 • Niektórzy nauczyciele mogą liczyć na świadczenie kompensacyjne

  Nauczyciele mogą skorzystać ze świadczenia kompensacyjnego. Otrzymają je, jeśli spełnią warunek dotyczący ogólnego stażu, w tym pracy nauczycielskiej, osiągną określony wiek i rozwiążą stosunek pracy. Wysokość świadczenia obliczana jest na nowych zasadach. Obecnie świadczenie kompensacyjne wynosi średnio blisko 2 tys. zł brutto, pobiera je ponad 5 tys. nauczycieli.

 • Opiekujesz się członkiem rodziny wymagającym pomocy? Dowiedz się, jakie świadczenie ci przysługuje...

 • Rentę rodzinną pobiera obecnie w Polsce 1,27 mln osób, najczęściej kobiety. Średnie świadczenie przekracza 1,8 tys. zł.

 • ...zmieniły się przepisy. Teraz świadczenie to przysługuje tylko rodzicom lub opiekunom dzieci, które zostały inwalidami przed ukończeniem osiemnastu lat lub dwudziestu pięciu, jeśli się uczą – powiedziała urzędniczka. Co zamiast świadczenia? Urzędniczka miała jednak dla Aleksandry pocieszające wieści. Poinformowała ją bowiem, że zamiast o świadczenie pielęgnacyjne, może się starać o specjalny...

 • Przyszłoroczna waloryzacja emerytur wyniesie co najmniej 36 zł - wynika z uchwalonej wczoraj noweli ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zmiany wprowadzają w 2015 r. jednorazową waloryzację procentowo-kwotową.

 • W związku z reformą w oświacie, m.in. likwidacją gimnazjów, wielu nauczycieli boi się utraty pracy. W takiej sytuacji niektórzy zdecydują się na wcześniejszą emeryturę. W przypadku nauczycieli jest to tzw. świadczenie kompensacyjne. By je otrzymać, muszą spełnić określone warunki dotyczące stażu pracy i wieku.

 • Od lutego ZUS wydaje zmienione legitymacje emeryta-rencisty

  Od początku lutego każdy, kto przechodzi na świadczenie z ZUS, otrzymuje nową legitymację emeryta-rencisty dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących. Stare legitymacje zachowują jednak ważność i nie będą wymieniane automatycznie.

 • Ile można dorobić na rencie i emeryturze?

  Jesteś na rencie lub wcześniejszej emeryturze? A może otrzymujesz świadczenie kompensacyjne albo przedemerytalne? Wyjaśniamy, ile możesz dorobić, by ZUS nie zmniejszył lub nie wstrzymał wypłaty świadczenia.

 • Zieleniecki: "Emerytura plus" będzie wypłacana bez konieczności składania wniosku

  - Staraliśmy się maksymalnie uprościć procedurę ubiegania się o świadczenie "Emerytura plus" - podkreślił w Senacie wiceszef MRPiPS Marcin Zieleniecki. Świadczenia w wysokości 1100 zł brutto (888,25 zł netto) będą ustalane z urzędu, bez konieczności składania wniosku.