• Informacje na temat:

  świadczenie pielęgnacyjne 2014 od kiedy

Artykuły na temat: świadczenie pielęgnacyjne 2014 od kiedy
 • Nowy rok zawsze przynosi nowości w przepisach. Tak będzie też w 2014 r. Na niektórych można zyskać, inne życia nie ułatwią... Radzimy co zrobić, by nie przegapić tego, co nam się należy.

 • Podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego: Od kiedy opiekunowie dostaną więcej pieniędzy?

  Rząd podnosi z 520 zł do 620 zł świadczenia dla opiekunów, którzy zajmują się dorosłym niepełnosprawnym członkiem rodziny. Wzrosną też kryteria dochodowe w pomocy społecznej.

 • Sejm przyjął ustawę wprowadzającą nowe świadczenia rodzinne

  ...i dostosować je do możliwości finansowych państwa. Według Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, od początku 2010 r. liczba osób ubiegających się o świadczenie pielęgnacyjne gwałtownie rośnie ze(...) obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z innych tytułów. Ustawa przewiduje, że osoby dotychczas otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne zachowają prawo do niego przez sześć miesięcy (od 1 stycznia...

 • Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Od 1 stycznia 2015 r. osoba, która uzyskała bezpłatną poradę prawną, jest zwolniona od podatku dochodowego, jeżeli pobiera świadczenie z pomocy społecznej lub zasiłek rodzinny. Jednak nie wszystkie(...) stowarzyszenie? Czy zasiłek pielęgnacyjny otrzymywany z MOPS można uznać za świadczenie z pomocy społecznej?

 • Dostawałam świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad mężem, rok temu mi je odebrano. Czy to prawda, że teraz znowu można się starać o zasiłki dla opiekunów? – pyta Janina A. z Tomaszowa Maz. Osoby(...) w rodzinie. Świadczenie wraz z ustawowymi odsetkami można uzyskać za okres od 1 lipca 2013 r. do 14 maja 2014 r. (jeżeli opiekun spełniał warunki do jego otrzymania zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu...

 • Powstanie solidarnościowy fundusz dla niepełnosprawnych? Rząd szuka pieniędzy

  Opiekunowie chcą wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego i podwyżki renty socjalnej. Przyjdzie im jednak poczekać, bo rząd musi poszukać pieniędzy na ten cel.

 • .... Na świadczenie nie mogą liczyć osoby, w których rodzinach ktoś już otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy. Specjalnego zasiłku opiekuńczego nie dostaną też(...) i kiedy odeszła Pani z pracy oraz czy miało to związek z niesamodzielnością mamy. Tyle że będzie Pani musiała poczekać ze złożeniem wniosku, bo ta zasada zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 r. Ile...

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Emeryt skapitalizowany, karawana jedzie dalej

  ...emerytury zusowskiej. Drugi warunek, jaki muszą spełnić, to uzbieranie w OFE kwoty równej lub wyższej od 20-krotności zasiłku pielęgnacyjnego - gdyby kobieta chciała przejść na taką emeryturę dziś, na(...) przynajmniej równa połowie zasiłku pielęgnacyjnego. To też ustalać będzie ZUS (wyliczając ją tak samo jak emeryturę okresową). Jeśli okaże się, że kwota będzie niższa, pieniądze z konta w OFE, podobnie...

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.