• Informacje na temat:

  świadczenie pielęgnacyjne kwiecień 2014

Artykuły na temat: świadczenie pielęgnacyjne kwiecień 2014
 • Zasiłki pielęgnacyjne będą wyższe

  Szykują się ważne zmiany dla rodziców, którzy rezygnują z pracy, aby opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Rząd chce, by świadczenie pielęgnacyjne, które jest przyznawane w takiej sytuacji było wyższe.

 • W 2014 r. zmian będzie wiele. Niektóre podreperują domowy budżet! Dlaczego? Wyższe będą pensje minimalne, zasiłki rodzinne otrzyma więcej rodzin, a niektóre uzyskają finansowe(...) mieszkań Od stycznia 2014 r. zacznie obowiązywać ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (DzU z 2013 r., poz. 1304). Program będzie się nazywał „Mieszkanie dla...

 • Dostawałam świadczenie pielęgnacyjne za opiekę nad mężem, rok temu mi je odebrano. Czy to prawda, że teraz znowu można się starać o zasiłki dla opiekunów? – pyta Janina A. z Tomaszowa Maz. Osoby(...) w rodzinie. Świadczenie wraz z ustawowymi odsetkami można uzyskać za okres od 1 lipca 2013 r. do 14 maja 2014 r. (jeżeli opiekun spełniał warunki do jego otrzymania zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu...

 • Rodzice zyskali wyższe zasiłki na dzieci

  ...! Świadczeniami, których przyznanie wymaga ustalenia kraju zgodnie z regułami pierwszeństwa, są: zasiłek rodzinny wraz z dodatkami, zasiłek pielęgnacyjny oraz świadczenie pielęgnacyjne. Wyłączone są z tego becikowe i pomoc z Funduszu Alimentacyjnego Michalina Topolewska 30 kwietnia 2014 (nr 83)

 • Uzyskanie bezpłatnej porady prawnej a podatek dochodowy od osób fizycznych

  Od 1 stycznia 2015 r. osoba, która uzyskała bezpłatną poradę prawną, jest zwolniona od podatku dochodowego, jeżeli pobiera świadczenie z pomocy społecznej lub zasiłek rodzinny. Jednak nie wszystkie(...) stowarzyszenie? Czy zasiłek pielęgnacyjny otrzymywany z MOPS można uznać za świadczenie z pomocy społecznej?

 • Powstanie solidarnościowy fundusz dla niepełnosprawnych? Rząd szuka pieniędzy

  Opiekunowie chcą wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego i podwyżki renty socjalnej. Przyjdzie im jednak poczekać, bo rząd musi poszukać pieniędzy na ten cel.

 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.