• Informacje na temat:

  świadczenie pielęgnacyjne na osoby starsze

Artykuły na temat: świadczenie pielęgnacyjne na osoby starsze
 • Osoby, które zrezygnowały z pracy i zajmują się niepełnosprawnymi bliskimi, od 1 lipca mają szansę na większe wsparcie. Oto zmiany.

 • Seniorzy: Potrzebne dodatkowe ubezpieczenie pielęgnacyjne

  Ubezpieczenie pielęgnacyjne mogłoby zapewnić seniorom spokojną starość. O potrzebie wprowadzenia takiego rozwiązania mówi pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz.Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

 • ...na stronie: bazy.ngo.pl Opracowała: Marta Jaworska Planowane zmiany w pomocy społecznej w 2017 roku ■Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekuna. Od stycznia 2017 r. wysokość(...) Wsparcie dla seniorów w naszym kraju jest wciąż niewystarczające. A dolega im przecież wiele schorzeń, często doskwiera samotność... Osoby niepełnosprawne...

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.

 • Moja mama zmarła trzy lata temu. Od tego czasu opiekuję się jej 89-letnią starszą siostrą, która jest niesprawna i porusza się na wózku inwalidzkim. Czy to prawda, że wejdą w życie takie zapisy, dzięki którym będę mogła otrzymywać świadczenie pielęgnacyjne, jakie pobierała moja mama? Aldona, Zwierzyniec.

 • Sejmowa komisja pozytywnie o zmianach w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych

  Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zakłada on, że ZUS nie będzie mógł żądać zwrotu nienależnie pobranych świadczeń np. zasiłku chorobowego po upływie pięciu lat od takiego zdarzenia.

 • Mamy z mężem dwie córki – Weronikę, która ma 23 lata, studiuje i mieszka z nami, oraz 9-letnią Basię. Wiem, że świadczenie wychowawcze w ramach programu „500+” mogę dostać tylko na młodsze dziecko (o ile spełniamy kryterium dochodowe), bo starsza córka ukończyła już 18 lat. Jak powinnam wyliczyć swój dochód? Małgorzata z Kozienic...

 • Od 2016 roku matki z nowym świadczeniem. Kto otrzyma 1 tys. zł na dziecko?

  1 tys. zł miesięcznego wsparcia będzie przyznawane bez kryterium dochodowego. Może jednak spowodować utratę innych form pomocy finansowej na małoletnich.

 • Prawo do zasiłków z gminy mają głównie osoby o niskim dochodzie. Dużą grupę wśród nich stanowią właśnie emeryci i renciści, którzy nie są w stanie wyżyć za to, co dostają z ZUS i nie mogą liczyć na pomoc bliskich.

 • Minister finansów znowu okroił ulgę na dzieci

  Podatnicy, którzy zostali opiekunami prawnymi niepełnosprawnego dorosłego, nie mają prawa do preferencji prorodzinnej - wynika z najnowszych interpretacji zmieniających. Wcześniej fiskus na to pozwalał. To kolejne obostrzenie dotyczące tej kwestii.