• Informacje na temat:

  świadectwo energetyczne

Artykuły na temat: świadectwo energetyczne
 • Od 9 marca 2015 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące charakterystyki energetycznej budynków. Według nich osoby budujące nowy...

 • Czy posiadanie świadectwa energetycznego budynku jest obowiązkowe?

  Po raz kolejny przekonujemy się, że ekologiczne idee bardzo szeroko oddziałują na nasze życie w każdej jego sferze. Tym razem sprawa dotyczy prawa energetycznego. Jeszcze do roku 2009 nie było trzeba zwracać uwagi zapotrzebowanie budynku na energię, a dziś odpowiedni certyfikat jest konieczny przy odsprzedaży domu, a nawet przy jego wynajmowaniu. Natomiast od marca 2015 świadectwo energetyczne

 • Na przedostatnim posiedzeniu Sejmu przed wakacyjną przerwą 16 lipca, po raz kolejny znowelizowano prawo budowlane w zakresie świadectw charakterystyki energetycznej.

 • Świadectwa energetyczne na rynku wtórnym to fikcja

  W transakcjach sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym świadectwa charakterystyki energetycznej pojawiają się bardzo rzadko. Nic dziwnego, skoro za ich brak nie ma żadnych sankcji. Czym jest świadectwo energetyczne budynku?

 • Zmiany dotyczące świadectw energetycznych

  Od 9 marca osoby budujące dom na własny użytek są zwolnione z obowiązku sporządzania świadectw energetycznych. Nowa ustawa określa również, kto może wystawiać dokumenty i co musi się w nich znajdować. Ponadto zostanie utworzony centralny rejestr świadectw.

 • Certyfikaty energetyczne to nie fikcja

  Sprzedając mieszkanie nie będziesz już mógł obejść konieczności dostarczenia certyfikatu energetycznego.

 • Od 2017 roku domy będą droższe i bardziej energooszczędne

  W styczniu 2017 r. wejdzie w życie kolejna zmiana warunków technicznych, jakim muszą odpowiadać nowo powstałe budynki. Co się zmieni? Jak będziemy budować w 2017 r.? Czy koszt budowy domu znacząco wzrośnie? Na te pytania odpowiadają eksperci z Kalkulatorów Budowlanych.

 • Sesja mimo spadku indeksów, stanowi pozytywne świadectwo siły rynku. Po otwarciu na minusach, do czego przyczyniły się słabsze dane o zasiłkach dla bezrobotnych, nastąpiły dalsze spadki.

 • Czego na budowie nie można zrobić samemu?

  Budowa domu systemem gospodarczym może przynieść inwestorowi odczuwalne oszczędności. Niestety na placu budowy znajdzie się też szereg czynności, które mogą zostać wykonane jedynie przez wykwalifikowanego fachowca. W artykule opiszemy wszystkie prace, których nie można wykonać samodzielnie.

 • KE notyfikowała projekt ustawy ws. norm jakości węgla - Woźny

  Komisja Europejska notyfikowała projekt ustawy ws. norm jakości dla paliw stałych - poinformował pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze Piotr Woźny. Projekt m.in. zakazywać będzie sprzedaży detalicznej mułów i flotokoncentratów.