• Informacje na temat:

  swobodny przepływ osób w ue

Artykuły na temat: swobodny przepływ osób w ue
 • Merkel: UE nie może ws. Brexitu poświęcić swobody przepływu osób

  ...​- W negocjacjach z Wielką Brytanią ws. Brexitu Unia Europejska musi zdecydowanie obstawać przy stanowisku, że dostęp do wewnętrznego rynku unijnego jest powiązany ze swobodnym przepływem osób - oświadczyła w czwartek kanclerz Niemiec Angela Merkel.

 • Polskie firmy delegują najwięcej osób do pracy w UE

  Polska jest największym eksporterem usług na wewnętrznym rynku UE. Tylko w 2014 roku ZUS wydał blisko 428 tys. poświadczeń ubezpieczenia społecznego dla delegowanych pracowników.

 • Niemcy, podobnie jak wcześniej Wielka Brytania i Holandia, zaostrzyły przepisy dotyczące imigrantów. Zmieniona została ustawa o swobodnym przepływie osób...

 • Fiskus nie może żądać natychmiastowej zapłaty podatku od niezrealizowanych zysków. To narusza unijne prawo i przeczy swobodzie przepływu kapitału.

 • Szef KE odrzuca negocjacje ze Szwajcarią

  Unia Europejska nie zamierza prowadzić ze Szwajcarią negocjacji na temat zasady swobodnego przepływu osób - oświadczył szef Komisji Europejskiej Jose Barroso, apelując do Szwajcarów o przestrzeganie umów zawartych z Unią.

 • Zapomniany w sieci - jak chronić dane osobowe?

  W styczniu 2012 roku Komisja Europejska podjęła pracę nad sporządzeniem i wdrożeniem rozporządzenia w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnym przepływie takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Prace nad powyższym projektem zostały zwieńczone w dniu 27 kwietnia 2016 roku uchwaleniem ogólnego rozporządzenia o ochronie danych

 • Pracy szukać będzie można tylko pół roku. Potem Niemcy wyrzucą bezrobotnych imigrantów

  Szukać zatrudnienia w Niemczech będzie można tylko pół roku. Potem: do widzenia. Nowelizacja ustawy o swobodnym przepływie osób ma walczyć z nadużyciami w systemie opieki społecznej, których rzekomo dopuszczają się imigranci. Za pracę na czarno dostawali dotąd grzywnę, teraz stracą prawo pobytu.

 • Główne zagrożenia dla przedsiębiorstw w związku z wprowadzeniem RODO w Polsce w maju 2018 r.

  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (w skrócie "RODO") zacznie obowiązywać w Polsce już 25 maja 2018 r. Nowe regulacje dotyczące ochrony danych osobowych znacząco wpłyną na komfort życia

 • Niemcy, Wielka Brytania - czyżby koniec eldorado?

  Niemcy, Wielka Brytania, Austria oraz Holandia żądają ograniczenia swobodnego przepływu osób i podejmowania pracy w obrębie Unii Europejskiej. Czy jest to realne zagrożenie? Jakie skutki przyniesie nowe prawodawstwo? Czy Polska na tym skorzysta, czy straci? Work Service odpowiada na wątpliwości.

 • Pełny dostęp do unijnego rynku bez gwarantowania swobody przepływu osób - taką propozycję Kontynentalnego Partnerstwa dla UE i Wielkiej Brytanii przedstawili ostatnio eksperci z Francji, Belgii, Niemiec i Zjednoczonego Królestwa. To jednak perspektywa gorsza dla Polski od obecnej sytuacji, w której nasz kraj korzysta z brytyjskiej składki do budżetu, mając jednocześnie możliwość wysyłania do tego