• Informacje na temat:

  syndyk amber gold

Artykuły na temat: syndyk amber gold
 • Zapomniane Amber Gold

  Minęły już ponad dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.

 • Syndyk Amber Gold złożył w sądzie listę wierzytelności spółki

  - Pozostały do sprzedaży kruszce, trzy nieruchomości i ściągnięcie pożyczek na ok. 50 milionów złotych - powiedział w środę PAP syndyk Józef Dębiński.

 • Afera Amber Gold: Skarb Państwa wypłaci oszukanym Polakom pół miliarda złotych?

  Posłowie chcą udowodnić, że ws. Amber Gold zawiodły organy publiczne. Efekt może być taki, że odpowiedzialność odszkodowawczą poniesie Skarb Państwa.

 • Szacunek wymiaru sprawiedliwości

  Wolny rynek jest naprawdę wolny, zdrowy i bezpieczny tylko wtedy, gdy obowiązują na nim jasne i uczciwe reguły gry. Na ich straży stoi właśnie silne państwo prawa, które szybko i stanowczo reaguje na nadużycia ze strony konkurenta albo kontrahenta nastawionego na oszustwa i wyzysk. Tak postrzegam rolę wymiaru sprawiedliwości w budowaniu zaufania przedsiębiorców do państwa - mówi Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny.

 • Obowiązek składania sprawozdań finansowych na celowniku organów ścigania

  Prokuratorzy i naczelnicy urzędów skarbowych coraz wnikliwiej weryfikują, czy spółki wywiązują się z obowiązku składania sprawozdań finansowych. Nie należy go lekceważyć - zarówno w toku prowadzenia działalności gospodarczej, jak i w razie konfrontacji z organami ścigania.

 • Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota i srebra kolekcjonerskiego o wartości ok. 316 tys. zł po Amber Gold. Syndyk poinformował, że w przetargu wpłynęła jedna oferta, ale ze względu zbyt niską cenę została odrzucona.

 • Dwa lata po aferze Amber Gold

  Blisko 18 tys. pokrzywdzonych wierzycieli Amber Gold, w sumie ponad 40 zarzutów dla b. prezesa spółki i jego żony oraz straty pokrzywdzonych szacowane na prawie 851 mln zł - to bilans śledztwa łódzkiej prokuratury ws. jednej z najgłośniejszych afer finansowych w Polsce. Ostatnio minęły dwa lata od likwidacji spółki.

 • Syndyk Amber Gold: Klienci na pewno nie odzyskają wszystkich pieniędzy

  Teraz nie można określić procentu, w jakim będą zaspokojone oczekiwania wierzycieli Amber Gold. Na pewno nie będzie to jednak 100 procent - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Berendą syndyk Amber Gold Józef Dembiński. Dodaje, że klienci, by uniknąć w przyszłości podobnych problemów, powinni inwestować swoje pieniądze w państwowe instrumenty.

 • Syndyk Amber Gold: ostatnio Marcin P. miał płacę minimalną

  - Ostatnia pensja szefa Amber Gold Marcina P. stanowiła równowartość płacy minimalnej, tj. 1500 zł brutto - powiedział we wtorek syndyk masy upadłościowej spółki Józef Dębiński. Według mediów, Marcin P. chce zaległego wynagrodzenia w wysokości prawie 400 tys. zł.