• Informacje na temat:

  syndyk amber gold

Artykuły na temat: syndyk amber gold
 • Syndyk Amber Gold: Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy wypłata pieniędzy dla pokrzywdzonych

  Syndyk masy upadłościowej po Amber Gold, zeznając przed sejmową komisją śledczą, powiedział, że do tej pory udało mu się zabezpieczyć 67 milionów złotych majątku spółki. Zaznaczył, że do masy upadłości powinien zgromadzić jeszcze kolejne kilka lub kilkanaście milionów.

 • Zapomniane Amber Gold

  Minęły już ponad dwa lata od upadku gdańskiego parabanku, który oszukał 18 tysięcy osób na kwotę 851 milionów złotych. Ponad dwa lata bez konkretów. Prokuratorzy błądzący we mgle szukali złota nawet w Australii. Bez większych rezultatów. Zupełnie rozmyty i wyłączony został natomiast z ogólnego planu śledztwa istotny wątek pierwszych lokat. Tymczasem do skarbówek wzywani są poszkodowani przez Marcina P.

 • Amber Gold zarabia, ale ma do oddania 666 mln zł

  Upadła piramida finansowa miała w ubiegłym roku zysk. Przybyło jej też gotówki. Ale zobowiązania również wzrosły.

 • Syndyk Amber Gold złożył w sądzie listę wierzytelności spółki

  - Pozostały do sprzedaży kruszce, trzy nieruchomości i ściągnięcie pożyczek na ok. 50 milionów złotych - powiedział w środę PAP syndyk Józef Dębiński.

 • Afera Amber Gold: Skarb Państwa wypłaci oszukanym Polakom pół miliarda złotych?

  Posłowie chcą udowodnić, że ws. Amber Gold zawiodły organy publiczne. Efekt może być taki, że odpowiedzialność odszkodowawczą poniesie Skarb Państwa.

 • Szacunek wymiaru sprawiedliwości

  Wolny rynek jest naprawdę wolny, zdrowy i bezpieczny tylko wtedy, gdy obowiązują na nim jasne i uczciwe reguły gry. Na ich straży stoi właśnie silne państwo prawa, które szybko i stanowczo reaguje na nadużycia ze strony konkurenta albo kontrahenta nastawionego na oszustwa i wyzysk. Tak postrzegam rolę wymiaru sprawiedliwości w budowaniu zaufania przedsiębiorców do państwa - mówi Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny.

 • Obowiązek składania sprawozdań finansowych na celowniku organów ścigania

  Prokuratorzy i naczelnicy urzędów skarbowych coraz wnikliwiej weryfikują, czy spółki wywiązują się z obowiązku składania sprawozdań finansowych. Nie należy go lekceważyć - zarówno w toku prowadzenia działalności gospodarczej, jak i w razie konfrontacji z organami ścigania.

 • Nie udała się pierwsza próba sprzedaży złota i srebra kolekcjonerskiego o wartości ok. 316 tys. zł po Amber Gold. Syndyk poinformował, że w przetargu wpłynęła jedna oferta, ale ze względu zbyt niską cenę została odrzucona.

 • Dwa lata po aferze Amber Gold

  Blisko 18 tys. pokrzywdzonych wierzycieli Amber Gold, w sumie ponad 40 zarzutów dla b. prezesa spółki i jego żony oraz straty pokrzywdzonych szacowane na prawie 851 mln zł - to bilans śledztwa łódzkiej prokuratury ws. jednej z najgłośniejszych afer finansowych w Polsce. Ostatnio minęły dwa lata od likwidacji spółki.