• Informacje na temat:

  syria wojna

Artykuły na temat: syria wojna
 • Uchodźcy uciekają z Portugalii

  Uchodźcy legalnie mieszkający w Portugalii coraz częściej decydują się na wyjazd. Z kraju pogrążonego w kryzysie w ciągu ostatnich pięciu lat wyjechało ponad 70 proc. uchodźców z ok. 500.

 • Egipski miliarder Nagib Sawiris chce kupić grecką lub włoską wyspę i stworzyć na niej dom dla uchodźców z Syrii oraz innych regionów, ogarniętych wojną.

 • Czas odczarować imigrację zarobkową w Polsce

  Imigranci coraz częściej wybierają Polskę jako miejsce, w którym chcą pracować, płacić podatki i rozpocząć nowe życie. I bardzo dobrze - twierdzą specjaliści. Starzejące się społeczeństwo i powstająca wyrwa demograficzna spowodowana m.in. masową emigracją Polaków do państw zachodniej Europy mogą doprowadzić m.in. do niewydolności polskiego systemu ubezpieczeń społecznych.

 • Trzeba rozróżniać uchodźców od migrantów ekonomicznych

  - Migranci ekonomiczni i uchodźcy to dwie osobne grupy osób - przypomina prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej Wojciech Wilk. Podkreśla, że kraje tranzytowe lub docelowe nie mają obowiązku przyjęcia migrantów ekonomicznych na swoje terytorium.

 • Pracy szukać będzie można tylko pół roku. Potem Niemcy wyrzucą bezrobotnych imigrantów

  Szukać zatrudnienia w Niemczech będzie można tylko pół roku. Potem: do widzenia. Nowelizacja ustawy o swobodnym przepływie osób ma walczyć z nadużyciami w systemie opieki społecznej, których rzekomo dopuszczają się imigranci. Za pracę na czarno dostawali dotąd grzywnę, teraz stracą prawo pobytu.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo słabnie ryzyko zakłóceń dostaw surowca z Bliskiego Wschodu - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 92,91 USD, po zniżce o 63 centy.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...mobilności można by znaleźć w naszej historii wiele, kiedy wygnani biedą albo bolesnym kopem historii błąkaliśmy się po świecie: czasy Wielkiego Kryzysu, które zapędziły nas do USA, II wojna światowa...

 • Bilans roku na walutach

  W mijającym roku amerykańska waluta zyskała najbardziej w relacji do południowoafrykańskiego randa (ZAR), ale także rosyjskiego rubla (RUB) i tureckiej liry (TRY). Wspólnym mianownikiem dla tych trzech walut jest ... polityka.

 • Polska kupuje ropę od terrorystów? To propaganda Moskwy

  Rosja próbuje przedstawiać dostawy ropy z Bliskiego Wschodu w negatywnym świetle, ostrzegając, że surowiec z tego regionu może pochodzić od Państwa Islamskiego - zwraca uwagę w komentarzu dla Forsal.pl Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego.

 • Wczorajszy wyraźny spadek indeksu mógł się zakończyć obroną wsparcia na dołku sprzed tygodnia - 1960 pkt. Jeszcze rano były ku temu dobre przesłanki - wszak wczorajszy spadek odbył się bez poważnego obrotu i w porównaniu do innych parkietów sporo na wyrost. Tak się jednak nie stało.