• Informacje na temat:

  sytuacja aktualna na ukrainie

Artykuły na temat: sytuacja aktualna na ukrainie
 • Kto po pracownikach z Ukrainy? Firmy patrzą dalej na Wschód

  Utrzymująca się na niskim poziomie stopa bezrobocia oraz coraz większe wymagania polskich pracowników spowodowały, że na rynku odnotowuje się deficyt pracowniczy w wielu gałęziach gospodarki. Do tej pory nowych mocy przerobowych pracodawcy szukali głównie na Ukrainie. Teraz coraz częściej mówi się też o osobach z Dalekiego Wschodu, czyli z Nepalu, Indii lub Bangladeszu. Przykładowo...

 • Ukraina: Amerykański funduszu zablokuje redukcję długu

  Sytuacja gospodarcza naszego sąsiada staje się dramatyczna. Ukraina stoi na progu niewypłacalności, dlatego musi nakłonić międzynarodowych wierzycieli do redukcji swojego zadłużenia. Zdaniem analityków nie będzie to łatwe.

 • Mit silnej polskiej gospodarki

  Względnie dobra sytuacja gospodarcza Polski w okresie pogłębiającego się światowego kryzysu sprawia, że fatalna praca obecnego rządu i zaniechania poprzedników oceniane są pobłażliwie. Co więcej, zarówno koalicja PO-PSL jak i partie, które wcześniej dzierżyły władzę, przypisują sobie z tego powodu jakieś zasługi.

 • Obecnie dzienna produkcja Serinusa na Ukrainie wynosi mniej niż 700 tys. m sześc. Poziomy są wyraźnie niższe niż moce produkcyjne, bo Ukraina stawia na tańszy gaz importowany z Unii Europejskiej. Serinus rozważa wprowadzenie kolejnych oszczędności w ukraińskiej spółce.

 • Polski rynek pracy w 2019 roku?

  Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Nowe regulacje prawne, sytuacja gospodarcza i geopolityczna kraju i rosnący postęp technologiczny - to tylko niektóre z czynników, mające bezpośredni wpływ na to, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku pracy. Jaki więc był rok 2018 dla pracodawców? Brak rąk do pracy Mariusz Hoszowski -  Prezes firmy Smart Work Jak...

 • Czarne chmury nad gospodarką Ukrainy

  Eksperci i analitycy oczekują mocnego spadku PKB Ukrainy o 9-12 proc., a jednocześnie wzrostu - nawet o 50 procent liczby Ukraińców, którzy będą szukać pracy w Polsce.

 • Na co powinien być przygotowany polski rynek pracy w 2019 roku?

  Rynek pracy zmienia się dynamicznie. Nowe regulacje prawne, sytuacja gospodarcza i geopolityczna kraju i rosnący postęp technologiczny - to tylko niektóre z czynników, mające bezpośredni wpływ na to, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku pracy. Jaki więc był rok 2018 dla pracodawców? Brak rąk do pracy Jak mówi Hoszowski, pracodawcy w 2018 roku mieli duże problemy z uzupełnieniem kadr...

 • MFW: Możliwe wycofanie trzeciej transzy kredytu dla Ukrainy?

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy dostrzega zachodzące na Ukrainie postępy. Jednocześnie ocenia, że walka z korupcją toczy się zbyt wolno. Dlatego odłożył do września przyznanie wsparcia finansowego, na które czeka kraj, wymagający odbudowy i wprowadzenia dalszych zmian.

 • Odpływ pracowników ze Wschodu nam nie grozi

  ...dużej liczby ofert pracy. Niestabilna sytuacja na Ukrainie powoduje, że 7 proc. osób zwraca uwagę na stabilną sytuację polityczno-gospodarczą Polski. Również 7 proc. docenia bliskość kulturowo(...) mają do nas blisko. To właśnie na tym nasz kraj wygrywa z innymi rynkami w walce o pracowników ze Wschodu. Oczywiście zarobki też są ważne. W Polsce Ukrainiec zarobi nawet czterokrotność ukraińskiej...

 • Faktycznie, na wykresie EUR/USD testowano w godzinach nocnych poziom 1,08, a to już dość dużo. Na razie jednak, przed godziną szóstą, jesteśmy przy 1,0770. Mimo wszystko sądzimy, że aktualna sytuacja na wykresie ma raczej charakter korekty po ostatnich spadkach - i to nawet przesadzonej, trochę spekulacyjnej korekty - niźli zupełnej, anty-dolarowej odmiany trendu.