• Informacje na temat:

  sytuacja na giełdzie amerykańskiej

Artykuły na temat: sytuacja na giełdzie amerykańskiej
 • Choć koniunktura na giełdzie może nie wydawać się najlepsza, wciąż jest duże zapotrzebowanie na pracowników znających specyfikę rynku kapitałowego, a także komunikacji. Z chwilą debiutu każda spółka(...) notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 • Nadchodzi krach na amerykańskiej giełdzie

  Takie wnioski można wyciągnąć, gdy porówna się dane z raportu firmy FactSet nt. rosnącej liczby i wartości operacji buy-back na Wall Street z zachowaniem Warrena Buffetta.

 • Giełdy patrzą na rynek pracy

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy ulega poprawie. Można się jednak obawiać, że jej potencjał wyczerpuje się, przynajmniej chwilowo. Byłaby to zła wróżba dla rynku akcji, zwiastująca głębszą korektę.

 • Małe zmiany na giełdzie; wpływ na indeksy miały dane makro

  Czwartek na giełdach w USA przyniósł wyhamowanie spadków po silnej przecenie z poprzedniej sesji i nieduże zmiany indeksów. Lepsze od oczekiwań okazały się dane z amerykańskiej gospodarki, jednak na indeksy miała wpływ także sytuacja w Jemenie.

 • Bardzo ważne dane z USA!

  .... - - - - - Wskaźnik bezrobocia w USA wzrósł w kwietniu do 9,9 proc., ale wbrew pozorom sytuacja na rynku zatrudnienia się poprawia - wynika z informacji podanych w piątek przez ministerstwo pracy(...) wolałyby pracować na pełnym etacie, wskaźnik bezrobocia wyniósł nawet 17,1 proc. Ekonomiści nie są też pewni, czy obecna bessa na giełdzie nie spowoduje, że w niedalekiej przyszłości pracodawcy będą...

 • Uber zadebiutował na giełdzie NYSE w Nowym Jorku

  Po otwarciu sesji DJI spada o 0,27 proc., a S&P 500 idzie w dół o 0,28 proc. Rynek najpilniej oczekiwał debiutu firmy Uber Technologies Inc. Punktem odniesienia była kwota 45 dol. Po takiej cenie spółka sprzedawala walory w ofercie pierwotnej (wcześniejsze widełki wynosiły 44-60 dol.). Wartość rynkowa Ubera przy tej cenie to 82,4 mld dol. Wcześniej spółka planowała 120 mld dol.

 • ..., jeśli nasza sytuacja finansowa się pogorszy. Osoby, dla których liczy się głównie „tu i teraz” muszą się bardzo zmobilizować, by regularnie oszczędzać i zawsze znajdą powód, by zacząć „od jutra(...) zainwestować 100 czy 200 zł. Z takimi sumami nie będziemy grać na giełdzie, ale jest wiele innych możliwości pomnażania pieniędzy. Doradcy znają rynek i monitorują nowości. Potrafią wskazać plusy...

 • Amerykańska FATCA podstępnie zbiera żniwo

  FATCA to ustawa federalna uchwalona w 2010 r., wdrożona 1 lipca 2014 r., która wymaga od podatników i zagranicznych instytucji finansowych identyfikacji amerykańskich klientów i przekazywania informacji o ich rachunkach finansowych.

 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  ...amerykańskiej giełdzie. Co więcej, z ich obserwacji wynika, że dużo częściej na tak niskie wynagrodzenie podstawowe decydowały się osoby, które posiadały znaczną ilość akcji spółki. Oprócz płacy(...). Opcje na akcje Zwykle stanowią one największą część wynagrodzenia całkowitego top menedżerów spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych. Dają one ich posiadaczowi prawo...

 • Rubel spada na giełdzie pod wpływem sankcji amerykańskich

  Kurs rubla spada w poniedziałek na moskiewskiej giełdzie walutowej; tego dnia weszły w życie najnowsze sankcje przeciwko Rosji zapowiedziane wcześniej przez Stany Zjednoczone. Wartość dolara w godzinach porannych wzrosła o 38 kopiejek do 67,48 rubla za 1 dol.