• Informacje na temat:

  sytuacja na krymie dziś

Artykuły na temat: sytuacja na krymie dziś
 • Okupowany półwysep znów stracił wszystko

  Kilka miesięcy okupacji Krymu po raz kolejny pokazało, że Rosja potrafi jedynie zamieniać tętniący życiem półwysep w ruinę. Samozwańczą republiką rządzi mafia, a pieniądze na fikcyjne programy wsparcia idą do kieszeni ludzi Kremla. Na domiar złego o swoich obywatelach zapomniała także Ukraina.

 • Rosja: Wszystkie scenariusze są złe

  Trzy lata od aneksji Krymu i związanego z rosyjską agresją na Ukrainie wprowadzenia przez Zachód sankcji, z Moskwy napływają sprzeczne sygnały co do stanu tamtejszej gospodarki. Wiele jednak wskazuje na to, że zbliża się solidne tąpnięcie i związane z nim wstrząsy.

 • Zmienność rynku walutowego ponownie zadziwia. Wczoraj dla odmiany dolar zyskiwał na sile. Pokaźne odbicie miało miejsce na rynku ropy. Bez zmian natomiast na parkiecie rosyjskim.

 • Moskwa boi się wykluczenia z systemu bankowego

  Unia Europejska podjęła w czwartek decyzję o zaostrzeniu sankcji dyplomatycznych wobec Rosji. Zdaniem ekspertki Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Anny Marii Dyner Rosja na tę decyzję reaguje na dwa sposoby.

 • Kurs franka rośnie,a pomysłów na kredyty wciąż brak

  Na dobre skończyły się korzyści z niższej raty kredytu frankowego. Osoby spłacające zadłużenie w CHF wydają zdecydowanie więcej niż zadłużeni w złotych. Na dodatek nie mają szansy na pozbycie się bez strat mieszkań kupionych za walutowy kredyt.

 • Polska kupuje węgiel z okupowanego Donbasu. Kasa płynie do szefa samozwańczej republiki

  Surowiec wydobywany jest na kontrolowanych przez separatystów terytoriach Ukrainy. Potem, w Rosji, dostaje fałszywą dokumentację, a następnie wywozi się go do UE. Według ukraińskich mediów mafijni właściciele kopanek sprzedają antracyt po 22 dol. za tonę, podczas gdy jego oficjalna cena na polskiej granicy to 140 dol.

 • Uspokojenie sytuacji wokół Krymu pozwoliło dziś rynkom finansowym odetchnąć i stało się pretekstem do mocnego odreagowania poniedziałkowej wyprzedaży.

 • Początek nowego tygodnia na rynku przyniósł kontynuację odbicia, które zaczęło się już w piątek. Wynik referendum na Krymie był jednoznacznie prorosyjski. Kraje Zachodu, mimo wielkiego szumu, nie nałożyły w zasadzie żadnych sankcji na Rosję (jak widać uzależnienie od tamtejszego gazu i ropy jest nie do przejścia), co giełdy odebrały pozytywnie. FW20 zyskały 1,9%, zamykając się na poziomie 2390

 • Wczoraj mieliśmy pierwszą tak naprawdę próbę nerwów w kontekście Ukrainy w skali globalnej. Po informacji, iż dowódca floty czarnomorskiej postawił ukraińskim wojskom ultimatum, rynki akcji w Europie doświadczyły trzęsienia ziemi. Spadki rzędu 3% na większości europejskich rynków to już sporo. U nas WIG20 stracił ponad 5%. Okazja do kupna, czy początek większej przeceny?

 • Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD, obecnie wyceniana jest ona na 1,3774. Za spadkami na eurodolarze stoi przede wszystkim napięta sytuacja na Krymie i to ona będzie dziś jednym z najważniejszych czynników kształtujących sytuacje na rynkach finansowych.