• Informacje na temat:

  sytuacja na ukrainie 2015

Artykuły na temat: sytuacja na ukrainie 2015
 • ​Ożywienie na polskim rynku pracy

  Coraz lepsza sytuacja na polskim rynku pracy. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że rośnie zainteresowanie dawaniem zatrudnienia.

 • Ukraina na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.

 • Pracownicy 50 plus będą rozchwytywani

  ...sytuacja się zmieniła. Deficyty kandydatów rosną, a to wymusza na pracodawcach zmianę podejścia do zatrudnianych osób. Korzystają na tym pracownicy 50+. Z najnowszych danych Work Service wynika(...) metodologii BAEL). W II kw. 2015 roku w grupie 55-64 wynosiło ono 5,3%, a obecnie to już 4%  - komentuje Andrzej Kubisiak, Dyrektor Zespołu Analiz z Work Service S.A. Pracownicy 50+ mają...

 • Ukraina: Bogate regony chcą systemu federalnego

  Pomagamy Ukrainie przede wszystkim w walce z korupcją, reformie finansów i decentralizacji, służymy także pomocą finansową - mówi PAP wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wsparcia reform na Ukrainie Artur Radziwiłł.

 • Wynagrodzenia na świecie coraz wyższe. W Polsce w tym roku wzrosną o ok. 3 proc.

  Przeciętny wzrost wynagrodzeń na świecie w 2015 r. wyniesie 5,4 proc. - wynika z prognoz firmy doradczej Hay Group. Średnie tempo zwiększania się dochodu będzie nieco wyższe niż w ubiegłym roku, zmienią się jednak globalni liderzy wzrostu. W Polsce podwyżki przy uwzględnieniu inflacji powinny być na poziomie bliskim 3 proc.

 • Unia ma poważny problem z Ukrainą

  Sytuacja na Ukrainie jest dużo bardziej niebezpieczna niż dekadę temu, gdy po pomarańczowej rewolucji swary w prozachodnim sojuszu doprowadziły do powrotu władzy prorosyjskiej Partii Regionów Wiktora Janukowycza - ocenił w piątek "Financial Times".

 • Polskie IT kwitnie, ale potrzebuje obcokrajowców

  ...tysięcy ofert pracy dla specjalistów IT. Tymczasem liczba absolwentów kierunków informatycznych w Polsce spada. W roku 2013 było ich ponad 13,5 tys. w roku 2015 już o tysiąc osób mniej 2 - mówi Ulrich(...) Ukraińcy, Niemcy i Hiszpanie. To dane za miniony rok, jesteśmy w przededniu publikacji nowego rocznego raportu ABSL i może okazać się, że sytuacja na podium uległa zmianie, wyjaśnia Marek Grodziński...

 • Ukraina nad ekonomiczną przepaścią

  Ukraina drastycznie podnosi ceny energii dla odbiorców prywatnych i tnie świadczenia socjalne. Wszystko po to, by zapobiec niewypłacalności i uzyskać zagraniczne kredyty. Większości mieszkańców grozi nędza.

 • Kotłowski, NBP: Do Polski w kolejnych latach będzie przybywać 200-300 tys. Ukraińców rocznie

  ...wizowa krajów Unii Europejskiej oraz sytuacja na Ukrainie. - - - - - 9 marca informowaliśmy: Pracownicy ze Wschodu potrzebni od zaraz Dla branży logistycznej pracownicy ze Wschodu oznaczają być(...) i logistyki w polskim PKB zwiększył się o ponad jedną piątą od momentu wstąpienia Polski do UE (wzrósł z 5,4 proc. w 2004 roku do poziomu 6,5 proc. w 2015 roku). Branża boryka się jednak z problemami...

 • Polski węgiel nie pomoże Ukrainie

  Ukraina: Stan kryzysowy to ponowne zwrócenie uwagi na konflikt w Donbasie. Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym.