• Informacje na temat:

  sytuacja ukrainy

Artykuły na temat: sytuacja ukrainy
 • 85 proc. pracowników z Ukrainy pracuje poniżej swoich kompetencji

  Praca poniżej kwalifikacji, a plany dalszej emigracji Według raportu OTTO Work Force, 39 proc. badanych pracowników z Ukrainy chciałoby zmienić pracę na taką, która będzie bardziej odpowiadać ich kompetencjom. Sytuacja na rynku pracy i niedobory pracowników pokazują, że w przyszłości pracodawcy będą musieli zadbać o lepsze dopasowanie kwalifikacji pracownika do rodzaju wykonywanej pracy...

 • Porozumienie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia Ukrainy

  Jak podało ministerstwo finansów Ukrainy, kraj ten zawarł porozumienie z grupą największych wierzycieli ws. restrukturyzacji zadłużenia. Układ przewiduje redukcję należności głównej o 20 proc.

 • Najbardziej poszukiwani pracownicy fizyczni z Ukrainy

  Pracownicy z Ukrainy wciąż są poszukiwani przez polskich pracodawców. Na zatrudnienie mogą liczyć operatorzy maszyn, monterzy i spawacze.

 • Czarne chmury nad gospodarką Ukrainy

  Eksperci i analitycy oczekują mocnego spadku PKB Ukrainy o 9-12 proc., a jednocześnie wzrostu - nawet o 50 procent liczby Ukraińców, którzy będą szukać pracy w Polsce.

 • ​Apel do pracowników z Ukrainy o szukanie legalnego zatrudnienia w Polsce

  Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza zachęca pracowników z Ukrainy i ich pracodawców w Polsce do legalnego poszukiwania pracy i zatrudniania w naszym kraju....

 • Rolnicy obawiają się niekontrolowanego napływu na polski rynek zboża z Ukrainy. Jeśli służby państwa będą tolerować import, producenci zbóż są gotowi zorganizować protesty w różnych miejscach kraju - pisze "Nasz Dziennik".

 • Odpływ imigrantów z Ukrainy na Zachód realnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki

  Polska stoi przed realnym problemem związanym z ryzykiem znaczącego spowolnienia gospodarczego, który może wywołać odpływ ponad pół miliona pracowników z Ukrainy na Zachód Europy. Zdaniem ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, uniknięcie takiego scenariusza będzie możliwe dzięki stworzeniu spójnej polityki migracyjnej, ukierunkowanej w dużej części na mądrą absorpcję imigrantów...

 • Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy?

  Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), w interpelacji skierowanej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, pyta dlaczego Polska ma finansować emerytury minimalne pracownikom pochodzącym z Ukrainy.

 • Lekarze z Ukrainy? Tylko nieliczni do nas przyjadą

  Nie sprawdziły się oczekiwania, że lekarze napływający z Ukrainy zmniejszą niedostatki kadrowe w Polsce. W naszym kraju pracuje ich niespełna 300. Zniechęcają nie tyle egzaminy, co dość kosztowne formalności i np. konieczność odbywania stażu podyplomowego w ramach wolontariatu. - Z czego wtedy żyć? - pytają.

 • Czy obywatel Ukrainy dostanie kredyt na mieszkanie?

  Według danych MSWiA, w 2017 r. obcokrajowcy kupili w Polsce 6,4 tys. lokali; ? trafiła do Ukraińców. Obywatel Ukrainy ma szansę na otrzymanie w Polsce kredytu hipotecznego, musi jednak liczyć się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.