• Informacje na temat:

  sytuacja ukrainy

Artykuły na temat: sytuacja ukrainy
 • 85 proc. pracowników z Ukrainy pracuje poniżej swoich kompetencji

  Praca poniżej kwalifikacji, a plany dalszej emigracji Według raportu OTTO Work Force, 39 proc. badanych pracowników z Ukrainy chciałoby zmienić pracę na taką, która będzie bardziej odpowiadać ich kompetencjom. Sytuacja na rynku pracy i niedobory pracowników pokazują, że w przyszłości pracodawcy będą musieli zadbać o lepsze dopasowanie kwalifikacji pracownika do rodzaju wykonywanej pracy...

 • Porozumienie w sprawie restrukturyzacji zadłużenia Ukrainy

  Jak podało ministerstwo finansów Ukrainy, kraj ten zawarł porozumienie z grupą największych wierzycieli ws. restrukturyzacji zadłużenia. Układ przewiduje redukcję należności głównej o 20 proc.

 • Trzech na czterech pracowników z Ukrainy chce kontynuować pracę w Polsce

  ...75 proc. zatrudnionych w Polsce pracowników z Ukrainy chce zostać Polsce, głównie z powodu zadowolenia z obecnej pracy oraz obecności w naszym kraju ich rodzin i przyjaciół. Migrację w celach(...) Manpower „Plany migracyjne pracowników z Ukrainy”.

 • Czarne chmury nad gospodarką Ukrainy

  Eksperci i analitycy oczekują mocnego spadku PKB Ukrainy o 9-12 proc., a jednocześnie wzrostu - nawet o 50 procent liczby Ukraińców, którzy będą szukać pracy w Polsce.

 • Stan wojenny na Ukrainie bez wpływu na sytuację polskiego rynku pracy

  ...​Wprowadzenie stanu wojennego na części terytorium Ukrainy na tę chwilę pozostaje bez wpływu na przepływ pracowników do Polski i nie stanowi zagrożenia dla polskiego rynku pracy. Nie dostrzegamy zmian w podaży pracowników oraz problemów z ich przyjazdem i zatrudnianiem w Polsce. Natomiast nie możemy wykluczyć takich problemów, jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu.

 • Rolnicy obawiają się niekontrolowanego napływu na polski rynek zboża z Ukrainy. Jeśli służby państwa będą tolerować import, producenci zbóż są gotowi zorganizować protesty w różnych miejscach kraju - pisze "Nasz Dziennik".

 • Najbardziej poszukiwani pracownicy fizyczni z Ukrainy

  Pracownicy z Ukrainy wciąż są poszukiwani przez polskich pracodawców. Na zatrudnienie mogą liczyć operatorzy maszyn, monterzy i spawacze.

 • Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy?

  Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), w interpelacji skierowanej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, pyta dlaczego Polska ma finansować emerytury minimalne pracownikom pochodzącym z Ukrainy.

 • Niemcy otwierają rynek. Szansa dla pracowników z Ukrainy

  Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy o imigracji, która ma ułatwić napływ do Niemiec fachowców spoza UE. Nowe warunki mogą przyciągnąć pracowników z Ukrainy. Na razie przyjechało ich do Niemiec niewielu.

 • Czy obywatel Ukrainy dostanie kredyt na mieszkanie?

  Według danych MSWiA, w 2017 r. obcokrajowcy kupili w Polsce 6,4 tys. lokali; ? trafiła do Ukraińców. Obywatel Ukrainy ma szansę na otrzymanie w Polsce kredytu hipotecznego, musi jednak liczyć się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.