• Informacje na temat:

  sytuacje na ukrainie

Artykuły na temat: sytuacje na ukrainie
 • Stan wojenny na Ukrainie bez wpływu na sytuację polskiego rynku pracy

  Obecna sytuacja nie jest niczym nowym. Konflikt na Ukrainie trwa od dłuższego czasu. Jak wynika z danych ONZ, od początku rozwoju kryzysu na Ukrainie w 2014 r. do dziś zginęło tam  ponad 3 tys. cywilów. Warto zauważyć, że stabilna sytuacja polityczno-gospodarcza jest dla Ukraińców jednym z ważnych powodów wyboru Polski jako miejsca emigracji zarobkowej - wskazuje na to 12,5 proc. naszych...

 • Poważny deficyt węgla na Ukrainie

  Elektrownie na Ukrainie cierpią na poważny deficyt węgla. W poniedziałek w Kijowie zebrał się sztab kryzysowy, który zaproponował rządowi wprowadzenie stanu wyjątkowego w sektorze energetycznym. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższym czasie.

 • "Puls Biznesu": Społeczeństwo coraz starsze, imigranci nie uratują sytuacji na rynku pracy

  ...​Społeczeństwo się starzeje, a migranci zarobkowi nie naprawią sytuacji w kraju. Ich liczba znacznie się zwiększyła od wybuchu konfliktu na Ukrainie - podaje "Puls Biznesu". W zeszłym roku pojawiło się ponad milion dwieście tysięcy ofert pracy dla sąsiadów zza wschodniej granicy. W tym roku wynik będzie prawdopodobnie wyższy.

 • Na Ukrainie brakuje węgla. Kilku elektrowniom wystarczy go zaledwie na 1 - 2 dni. Węgla brakuje, ponieważ ukraińskie elektrownie nie otrzymują surowca, który zalega na składach w Zagłębiu Donieckim, bądź jest tam wydobywany.

 • ​Zachód pożąda polskiego pracownika. Grozi nam epidemia emigracji

  Nie napięta sytuacja na Ukrainie, ani nie epidemia eboli. To co powinno nas szczególnie niepokoić, to zupełnie inny problem. Masowa emigracja zarobkowa.

 • Kto kupi Ukrainę?

  Na Ukrainie korupcja stała się nieodzownym elementem codzienności. Jej źródłem jest sposób przeprowadzenia zmiany ustrojowej, a antidotum nie zna nawet Leszek Balcerowicz.

 • Czesi i Słowacy doprowadzą do chaosu na polskim rynku pracy? Chcą Ukraińców i oferują im lepsze waru

  ...pracowały już w Polsce, ale także pracownikami podejmującymi pierwszy raz decyzję o migracji zarobkowej. Przedsiębiorcy z tych państw już organizują spotkania rekrutacyjne na Ukrainie i poszukują...

 • Ukraina na skraju zapaści

  Gospodarka ukraińska znalazła się na skraju zapaści, choć na razie podtrzymują ją programy ratunkowe Międzynarodowego Funduszu Walutowego. PKB Ukrainy już spadło o 5,6 proc. Trudną sytuację dodatkowo pogłębia konflikt z separatystami w Donbasie.

 • Emigranci zarobkowi? Polscy pracodawcy nie mają czasu na czekanie

  Wyłączając Ukraińców, liczba obcokrajowców pracujących w Polsce w ubiegłym roku wzrosła trzykrotnie (w porównaniu do 2017 r.) - wynika z raportu Grupy Progres. Mimo napływu do naszego kraju osób pochodzących m.in. z Białorusi, Mołdawii, Kazachstanu, Chin czy Rosji, nadal są oni mniejszością i stanowią ok. 10 proc. wszystkich pracowników tymczasowych. Pracodawcy są otwarci na emigrantów zarobkowych z innych niż Ukraina kierunków, jednak ich zatrudnienie to nie tylko czasochłonne formalności,...

 • MFW zaskoczony sytuacją na Ukrainie

  - Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde zapowiedziała ostatnio , że jest "pod wrażeniem" osiągniętego przez Kijów postępu w przeprowadzaniu reform.