• Informacje na temat:

  szczepienie przeciw grypie

Artykuły na temat: szczepienie przeciw grypie
 • ABC szczepień ochronnych

  Rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych stanowiło i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia całej populacji. Jak podają statystyki, zgony z powodu schorzeń zakaźnych stanowią ok. 25 proc. wszystkich zgonów na świecie. Jedną z podstawowych od lat form przeciwdziałania chorobom zakaźnym społeczeństwa są szczepienia ochronne.

 • Grypa kosztuje nas już blisko 730 mln złotych

  16,9 tys. osób było hospitalizowanych, a 25 zmarło z powodu grypy. W ostatnim sezonie NIZP-PZH odnotował 4,8 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, o 19 proc. więcej w porównaniu do sezonu poprzedniego. W Polsce przeciw grypie szczepi się zaledwie 3,4 proc. całej populacji.

 • Pójdź pracowniku, ja cię szczepić każę

  ..., pracodawca może zadecydować o przeprowadzeniu i sfinansowaniu takiego przedsięwzięcia. Jak przeprowadzić szczepienia? Szczepienia przeciwko grypie należy przeprowadzać co roku w porze jesiennej(...) poddanie się szczepieniu. Każde szczepienie może być przeprowadzone po wcześniejszym badaniu lekarskim, które musi wykluczyć chorobę lub występowanie gorączki. W przeciwnym razie szczepienie należy...

 • Szef funduje szczepionkę przeciw grypie, pracownik biurowy płaci od niej podatek

  Zaczęła się już jesień, która sprzyja łapaniu wirusów i przeziębień. Przedsiębiorcy decydują się w tym okresie na sfinansowanie swoim pracownikom szczepień przeciwko grypie. Pracownik zapłaci PIT za szczepienie, jeśli nie jest ono obowiązkowe - a w większości przypadków nie jest.

 • Kolejna zmiana w podejściu resortu finansów do świadczeń niepieniężnych, przekazywanych przez pracodawców pracownikom. Tym razem idzie o szczepienia dla urzędników przeciwko chorobom zakaźnym. Ministerstwo Finansów właśnie zmieniło stare interpretacje i uznało, że wydatki na zakup szczepionki i przeprowadzenie szczepień nie stanowią przychodu dla pracowników.

 • Czy od szczepionek przeciw grypie, które zakład oferuje bezpłatnie pracownikom, należy potrącać składki ZUS oraz podatek od osób fizycznych?

 • Tegoroczna grypa kosztowała Polaków co najmniej 4 mld zł

  Na ponad 4 mld zł można szacować minimalne koszty spowodowane tegoroczną grypa. Sezon o prawie dwukrotnie wyższej zachorowalności, niż dotychczas notowano, oznacza mniej przepracowanych godzin, niższe zyski dla firm i dla całej gospodarki.

 • W październiku w Radomiu rozpocznie się akcja darmowego szczepienia seniorów przeciwko grypie. Szczepionki dla około 3,6 tys. osób sfinansuje miasto. Akcja taka prowadzona jest tu po raz dziewiąty.

 • W tym sezonie zachorowań przeciwko grypie zaszczepiło się o jedną piątą mniej Polaków niż w ubiegłym - informuje "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Za biedni na szczepionki - Dla tysięcy rodziców ceny zalecanych szczepionek dla dzieci są zaporowe, dlatego państwo powinno je refundować - informuje "Rzeczpospolita".