• Informacje na temat:

  sześciolatek do szkoły

Artykuły na temat: sześciolatek do szkoły
 • ...szkoły. Samo na drodze publicznej może przebywać dziecko, które ukończyło 7 lat. Młodsze muszą być pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat. Dotyczy to nie tylko jezdni, ale i chodnika czy ścieżki rowerowej. Sześciolatek może sam pójść do szkoły, gdy trasa do niej znajduje się w tzw. strefach zamieszkania (ze znakami drogowymi D-40 i D41). art. 43 ustawy z 23.06.1997 r. – Prawo...

 • To koniec gimnazjów? Zapowiada się oświatowy powrót do przeszłosci

  Likwidacja gimnazjów i profilowania w liceach oraz wprowadzenie czteroletniego nauczania początkowego - to propozycje PiS na zmianę systemu oświaty po objęciu władzy.

 • Dlaczego Polacy mają mało dzieci? Stały się dobrem konsumpcyjnym, a ich posiadanie jest sprzeczne z logiką

  Polak chciałby mieć więcej dzieci. Ma jednak wiele powodów, by zatrzymać się na jednym. I wkurza go, jeśli przypomina mu się, że kiedyś marzył o całej gromadce.

 • Sześciolatek, który w 2009 roku pójdzie do szkoły, ma w pierwszej klasie poznać cały alfabet, umieć pisać z pamięci, ale też wiedzieć, że pieniądze otrzymuje się za pracę. Ma też poznać podstawowe zasady etyki - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • Sześciolatek ze szkoły musi płacić za bilet

  Sześciolatek sześciolatkowi nierówny... dla warszawskiej komunikacji miejskiej. Sześcioletnie dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w pierwszej klasie, muszą kasować bilety w autobusie czy tramwaju. Ich rówieśnicy, którzy są w zerówce, jeżdżą za darmo.

 • Nie dla sześciolatków

  Instytut Globalizacji wzywa prezydenta RP, aby zawetował posyłanie do szkół sześciolatków.

 • Do rzecznika praw obywatelskich wpłynęła skarga rodzica, który płaci za pobyt dziecka w zerówce dłuższy niż 5 godzin. RPO uważa, że są podstawy do uznania, iż może to naruszać przepisy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Dobiją nasze 6-latki?

  MEN zmienia plany - zamiast rozłożenia wdrożenia planu obniżenia wieku szkolnego na 6 lat, planuje wysłanie w 2009 r. wszystkich sześciolatków do szkoły. Przedstawiciele rodziców krytykują taką reformę oświaty.

 • To nie samorząd pogrążył reformę

  To nie samorząd pogrążył reformę Minister Hall wytyka gminom, to one nie dostosowały szkół do przyjęcia sześciolatków.

 • Rządowe plany wprowadzenia jednego podręcznika dla wszystkich pierwszoklasistów grożą obniżeniem jakości edukacji - przestrzegają środowiska nauczycieli i rodzice. Wątpliwości budzi bardzo krótki czas na jego napisanie, który może wpłynąć na pojawienie się błędów merytorycznych w publikacji i nieprzygotowanie nauczycieli do pracy z nią. Zdaniem przedstawicieli rodziców i środowisk nauczycielskich narzucenie szkołom rządowego podręcznika oraz pośpiech przy jego tworzeniu mogą zniweczyć słuszną...