• Informacje na temat:

  szpitale prywatne

Artykuły na temat: szpitale prywatne
 • Jeśli korzystasz z usług świadczonych w prywatnym gabinecie lekarskim, to w razie potrzeby Twój lekarz ma prawo wystawić Ci skierowanie...

 • Suchej nitki na projekcie dotyczącym tworzenia sieci szpitali nie zostawili uczestnicy jednej z sesji podczas I Kongresu Zdrowia Pracodawców RP. Ogólnikowość, dyskryminacja placówek jednoprofilowych i prywatnych, nierealny termin wejścia w życie - to, zdaniem ekspertów, ważniejsze wady planowanych przepisów.

 • Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  ...tys. zł brutto. 8 tys. zł na rękę. Wielu lekarzy po pracy w szpitalu idzie do prywatnej poradni. Czy to jest łamanie zakazu konkurencji? - Nie. W ogóle nie dotykamy prywatnej służby zdrowia(...) odsetek lekarzy wypowiedział opt-outy, szpitale zamykały odziały. Za mało było lekarzy. - Obligatoryjny 48-godzinny tydzień pracy chcemy wprowadzić za dziesięć lat. W tym czasie zwiększymy liczbę...

 • Polacy wydają co roku 40 mld zł na prywatne leczenie. Pomóc mogłoby włączenie prywatnych placówek do sieci szpitali

  Długie kolejki do lekarzy i nisko oceniana jakość publicznej służby zdrowia powodują, że Polacy wydają średnio 40 mld zł rocznie na leczenie z własnej kieszeni.

 • Salowe uciekają ze szpitali

  ...kompleksowo. Z radością wypłacą, ale kto sfinansuje? O ile firmy oferujące na wolnym rynku usługi lub towary mogą próbować podnieść cenę, żeby zrekompensować wzrost kosztów pracy, o tyle szpitale...

 • Szpitale będą mogły pobierać opłaty

  Publiczne szpitale będą mogły pobierać od pacjentów opłaty za świadczenia zdrowotne - przewiduje projekt przekazany przez ministerstwo zdrowia do konsultacji społecznych. Nowelizacja zakazuje też szpitalom użyczania aktywów trwałych innym podmiotom udzielającym świadczeń.

 • Ile zarabiają lekarze? Znamy raport o wynagrodzeniach w służbie zdrowia

  ...950 złotych brutto za godzinę pracy - nawet tyle zarabia lekarz w Polsce zatrudniony w szpitalu z kontraktem NFZ. Na takie wynagrodzenie może liczyć kardiolog w pracowni elektrofizjologii wąskoprofilowego szpitala prywatnego. Na drugim biegunie jest lekarz na oddziale ratunkowym szpitala wojewódzkiego - 28 złotych. Dziennikarz RMF dotarł do raportu wynagrodzeń w służbie zdrowia, który trafił na...

 • Stop prywatyzacji szpitali?

  Resort zdrowia chce powstrzymać prywatyzację lecznic i wykreślić z ustawy o działalności leczniczej przepisy wymuszające na samorządzie komercjalizację publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Tam, gdzie spółki już istnieją, a mają charakter publiczny, MZ zamierza zobowiązać np. samorządy terytorialne do utrzymania większościowego pakietu.

 • Prawie 2,5 mln Polaków jest zadłużonych. Nasze prywatne długi, między innymi w bankach, są warte ponad 40 mld zł! Niestety, wiele osób ma kłopoty z terminową spłatą. A bank to nie... święty Mikołaj, upomni się o swoje! Trzeba więc wiedzieć, jakie prawa ma wierzyciel.

 • Prywatny pacjent w publicznym szpitalu

  Resort zdrowia chce zezwolić szpitalnym SPZOZ-om na przyjmowanie komercyjnych pacjentów, ale pod warunkiem, że nie wydłuży to kolejki osób leczonych w ramach NFZ. Tyle tylko, że jeśli ktoś płaci z własnej kieszeni, to właśnie po to, żeby przeskoczyć kolejkę i nie czekać na zabieg miesiącami czy latami.