• Informacje na temat:

  sztabki złota

Artykuły na temat: sztabki złota
 • Złoto robi wrażenie

  Szef Amber Gold miał złoty pomysł - oprzeć całą reklamę na złocie, a konkretnie na sztabkach złota. Chwyciło. Nie pierwszy raz. Nowożytna kariera złotego kruszcu zaczęła się w 1896 roku nad rzeką Yukon, na północy Kanady. Dzisiaj znowu przybywają tam setki poszukiwaczy. Także Polacy mogą do nich dołączyć. Tym bardziej, że wizy już nas nie obowiązują.

 • Jaką drogę pokonuje złota sztabka zanim trafi do klienta?

  Błyszczą się, przyciągają wzrok i są warte naprawdę dużo - złote sztabki od zawsze kojarzyły się z luksusem i bogactwem. Skąd się biorą złote sztabki? Najbezpieczniejszą formą lokowania pieniędzy w złoto jest wybór sztabek pochodzących od producentów akredytowanych przez londyńską giełdę.

 • ...zamiast złota kupiliśmy podróbkę. Inwestowanie w ten kruszec wymaga znajomości rynku. W obiegu krążą tak dobrze podrobione sztabki z pozłacanego wolframu, że trudno je odróżnić od prawdziwego złota. Jeśli więc nie znamy się na tym, nie inwestujmy w monety czy sztabki. Wpłaćmy oszczędności na lokatę.

 • Uważaj, gdy kupujesz złoto. Niektóre sztabki trudniej sprzedać

  Złote sztabki o tej samej gramaturze, próbie złota, tylko z pozoru mogą być identyczne. Jedna może okazać się droższa, a druga tańsza i bardziej problematyczna w sprzedaży. Na czym polega ten fenomen i jak wybierać złote sztabki?

 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  O co właściwie chodzi z tą "siłą nabywczą"? To proste. Wystarczy spojrzeć na pierwszy z brzegu przykład: w 1930 roku elegancki samochód kosztował 500 dolarów, czyli równowartość 25 uncji złota. Dziś, gdy cena dobrego auta wzrosła do 30 tysięcy dolarów, wciąż można je kupić za 25 uncji złota. Podobnie jest z całym szeregiem dóbr i usług. Podczas gdy ich cena wyrażona w tradycyjnych walutach...

 • Złote sztabki dobrze sprzedają się w Europie

  W drugim kwartale tego roku globalny popyt na złoto wyniósł 914,9 t i w porównaniu z ubiegłym rokiem spadł o 12 proc., choć niektóre regiony, w tym przede wszystkim Europa, odnotowały wyraźny wzrost zakupów kruszcu - informuje dziś Światowa Rada Złota (WGC). Spadek światowego popytu to przede wszystkim wynik zmniejszonych zakupów ze strony mieszkańców Chin i Indii.

 • 10 sposobów na zakup tańszego złota

  Nawet o połowę tańszy może być przemyślany zakup złotej monety lub sztabki. Open Finance doradza jak taką transakcję przeprowadzić możliwie korzystnie, bo pośpiech jest w tym wypadku złym doradcą.

 • Rynek złota czeka mocny skok

  Złoto to wyjątkowy metal, nie tylko ze względu na jego znaczenie w historii rynków finansowych. Kruszec ten jest także najbardziej płynnym metalem szlachetnym oraz surowcem najmocniej powiązanym z emocjami inwestorów.

 • Złoto będzie tanieć. Ceny mogą być najniższe od czterech lat

  Ceny złota mimo ostatniej korekty pozostają w dłuższym trendzie spadkowym i będą dalej się obniżać. Inwestorów do wyprzedaży kruszcu skłaniają dobre sygnały płynące z amerykańskiej gospodarki i oczekiwanie podwyższenia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. W tym roku możliwy jest spadek poniżej ceny 1200 dolarów za uncję - najniższej od 2010 r

 • Ile warte jest wirtualne złoto?

  Można kupić złotą sztabkę, złotą monetę albo wirtualne złoto. Inwestorzy często w ten sposób określają np. inwestycje w tzw. ETF-ach. Ile warte jest takie złoty i czy złoto może być rzeczywiście wirtualne?