• Informacje na temat:

  sztabki złota nbp

Artykuły na temat: sztabki złota nbp
 • 10 sposobów na zakup tańszego złota

  Nawet o połowę tańszy może być przemyślany zakup złotej monety lub sztabki. Open Finance doradza jak taką transakcję przeprowadzić możliwie korzystnie, bo pośpiech jest w tym wypadku złym doradcą.

 • Złoto odzyskuje blask?

  Pierwsze miesiące 2016 r. przyniosły wzrost cen złota o ponad 15 proc. i był to pod tym względem najlepszy kwartał od 30 lat. Dalszej zwyżce sprzyjają ujemne stopy procentowe i atmosfera niepewności unosząca się nad rynkami finansowymi.

 • Nie wszystko złoto, co kupujesz jako złoto

  Polacy kupili w 2015 roku ponad 6 ton żółtego kruszcu, to więcej niż rok wcześniej. Zakupy te mogły się opłacić, bo od początku roku złoto zdrożało niemal o 20 proc. Nie znaczy to jednak wcale, że kruszec jest zyskowną inwestycją pozbawioną ryzyka - przestrzega Lion's Bank.

 • W co inwestować w niepewnych czasach: w złoto czy nieruchomości?

  W niepewnych czasach jak bumerang wraca pytanie: w co inwestować, by nie stracić kapitału. Najczęstsza odpowiedź to złoto. Szlachetny kruszec tradycyjnie już uważa się za pewną lokatę na czas kryzysu. Czy podobną funkcję mogą pełnić nieruchomości?

 • W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  Największą popularnością wśród inwestorów w minionym roku cieszył się rynek mieszkaniowy. Potężny kapitał wpłynął też do funduszy inwestycyjnych. Spadł za to popyt na złoto, którego kupić mogliśmy mniej niż 5 ton. Stopniały też oszczędności trzymane na lokatach. Zdaniem analityków Open Finance niskie stopy spowodowały ucieczkę z lokat terminowych w kierunku mieszkań na wynajem.

 • Jak inwestować w złoto?

  Do wyboru jest kilka form ulokowania swoich oszczędności. Można kupić złote monety lub sztabki albo pokusić się na zakup akcji kopalń złota lub uczestnictwo w TFI funduszu, który inwestuje w złoto czy metale szlachetne.

 • Odbity blask złota w recesji

  - Nie sposób znaleźć nic innego, co byłoby równocześnie tak bezużyteczne i tak przydatne - tak podsumował wartość najbardziej pożądanego metalu Peter L. Berenstain, autor książki "Historia Złota. Dzieje obsesji".

 • Jeśli złoto, to jakie?

  Cena złota rośnie praktycznie nieprzerwanie od 2001 roku. W styczniu 2008 przekroczyła dotychczasowy rekord 850 dolarów za uncję ustanowiony w 1980 roku. To "wydarzenie" odbiło się szerokim echem w mediach i obudziło inwestorskie instynkty. Czy obecna gorączka złota jest rzeczywiście uzasadniona? A jeśli tak, to jak najlepiej na niej skorzystać?