• Informacje na temat:

  szwajcarska tajemnica bankowa

Artykuły na temat: szwajcarska tajemnica bankowa
 • Banki przegrywają spory z klientami, od których pobierały składki na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. Jest o co walczyć, bo bezprawnie pobrane składki wynoszą nawet kilkanaście tysięcy.

 • Szwajcaria: Niemcy i Polacy na liście domniemanych oszustów podatkowych

  Szwajcarskie urzędy opublikowały w sieci nazwiska domniemanych oszustów podatkowych. Pomimo krytyki ministrowie finansów niemieckich landów zacierają ręce.

 • Ponad 500 osób złożyło w Sądzie Okręgowym w Łodzi pozew grupowy przeciwko mBankowi dotyczący umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego zawieranych przez bank. Rozprawę w tej sprawie zaplanowano na grudzień tego roku.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 5): Banki kontra frankowicze. Kto ma rację?

  W ubiegłym tygodniu, kiedy to BANKO maltretował psychicznie rodzinę Państwa Kowalskich (patrz: Odcinek 4. Poradnika), zakończył się inny pojedynek, którego tłem były także kredyty frankowe. Był to mecz w Bankowej Lidze Mistrzów, chodzi o starcie gigantów: Lobby Bankowe vs. Prezydent RP. W pierwszej rundzie - ku zaskoczeniu fachowców - Prezydent całkiem nieźle boksował. Zadał nawet jeden dość silny cios: była to próba powalenia przeciwnika kursem sprawiedliwym. Widzieli to państwo potem...

 • Czy ujemne stopy przeczą prawom ekonomii?

  W miarę postępów w stymulowaniu wzrostu gospodarczego walka z deflacją zaostrza się. Ostatnimi czasy zestaw niestandardowych instrumentów polityki monetarnej powiększył się o ujemne stopy procentowe. O ile jeszcze do niedawna banki centralne sięgały po ten instrument jedynie sporadycznie - np. Szwajcarski Bank Narodowy w latach 70. XX w., Szwecja w 2009 r. - o tyle obecnie stosują go już cztery banki centralne.

 • Szwajcaria: Śledztwo w sprawie prania pieniędzy przez filię HSBC

  Prokuratura w Genewie poinformowała w środę o wszczęciu śledztwa przeciwko filii banku HSBC w Szwajcarii w związku z podejrzeniem prania pieniędzy. Przeprowadzono przeszukania w pomieszczeniach banku. Szczegóły na razie nie są znane.

 • GIODO: Przy rejestracji kart prepaid nie kopiować dokumentów

  Przedsiębiorcy telekomunikacyjni nie powinni przy rejestracji kart prepaidowych kopiować dokumentów tożsamości - przypomina GIODO, odnosząc się do praktyk związanych z tzw. ustawą antyterrorystyczną.

 • Tajemnica bankowa uratowana!

  Bank z Zurychu - UBS AG - nie może ujawnić danych 52 000 amerykańskich klientów tej szwajcarskiej instytucji. Równałoby się to złamaniu helweckiego prawa.

 • Nieuczciwi podatnicy nie ukryją pieniędzy w szwajcarskim banku

  Nieuczciwi polscy podatnicy nie ukryją pieniędzy z nieopodatkowanego dochodu w szwajcarskich bankach - zapewnia Ministerstwo Finansów. Od przyszłego roku polski fiskus będzie mógł występować do Szwajcarów o informacje na ich temat.

 • Tak, jak gwarantem wysokiej jakości czasomierza jest jego szwajcarskie pochodzenie, tak można mieć pewność, że Helvetia nadal będzie krainą mlekiem i miodem płynącą. W czym tkwi jej urok i prestiż?