• Informacje na temat:

  szwecja w nato

Artykuły na temat: szwecja w nato
 • Polak się opłaca?

  .... W ubiegłym roku poszukiwano np. szefa kuchni w bazie międzynarodowej misji wojskowej NATO w Afganistanie. Gwarantowano zakwaterowanie, transport, 63 dni urlopu oraz 2,5 tys. euro brutto miesięcznego...

 • Polska kupuje ropę od terrorystów? To propaganda Moskwy

  Rosja próbuje przedstawiać dostawy ropy z Bliskiego Wschodu w negatywnym świetle, ostrzegając, że surowiec z tego regionu może pochodzić od Państwa Islamskiego - zwraca uwagę w komentarzu dla Forsal.pl Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego.

 • Niepewna przyszłość Europy bez granic. Czy strefa Schengen jest zagrożona?

  Po wprowadzeniu przez Niemcy obostrzeń na przejściach granicznych na podobne kroki mogą się zdecydować kolejne kraje. To postawiłoby pod znakiem zapytania przyszłość strefy Schengen.

 • Polskie okręty podwodne idą na dno

  Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

 • Polski operator zbuduje odcinek gazociągu Baltic Pipe

  Sekretarz stanu w kancelarii premiera Piotr Naimski mówił, że Polska jest na dobrej drodze, by złamać monopol Rosji w dziedzinie dostaw energii. Polski operator systemu przesyłu gazu Gaz -System będzie odpowiedzialny za wybudowanie na dnie Bałtyku odcinka gazociągu Baltic Pipe - poinformował pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

 • Stocznie: MON wybiera między trzema ofertami

  W przetargu na dostawę okrętów podwodnych oferty są trzy: francuska, niemiecko-norweska i szwedzka. Każda z nich ma swoje silne strony - podkreśla Jerzy Polaczek, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.

 • Umowa handlowa między UE i USA bardziej zwiąże Europę z Ameryką

  Polska nie musi obawiać się umowy Europa - USA. Zmiany polityczne i ekonomiczne ostatnich 25 lat przyniosły nam pozytywne efekty.

 • Prezydent Duda dla "DGP": Zaskoczyło nagłe pojawienie się ustawy o IPN, a potem tempo prac nad nią

  - Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ale to naturalne, że żądamy respektowania prawdy historycznej, w tym uczciwej terminologii. To jest dbanie o polską rację stanu. Po to nas wybrano. W czasie drugiej wojny światowej zginęły trzy mln Polaków narodowości żydowskiej, ale zginęły też ponad dwa mln Polaków narodowości polskiej. Za pomoc Żydom groziła kara śmierci - mówi w rozmowie z Piotrem...

 • Dopiero 19 października br. ogłoszone zostało w Dzienniku Ustaw oświadczenie rządowe w sprawie ratyfikacji przez RP Traktatu Północnoatlatyckiego, wraz z jego pełnym tekstem. Przypomnijmy, że stroną traktatu Polska stała się 12 marca 1999 r. - czyli półtora roku temu.