• Informacje na temat:

  tabela kursów walut nbp

Artykuły na temat: tabela kursów walut nbp
 • Ofert dla opiekunek nie brakuje

  .../godz. do 49,42 zł/godz. (według tabeli kursów NBP z 2012.03.2) - Nie jest to łatwa praca, bo trzeba się przemieszczać samochodem z miejsca na miejsce w określonym czasie i nie każdy się do tego nadaje(...). do 10 £/godz. Stawki powyżej 10 £ są najczęściej zarezerwowane dla osób z doświadczeniem, kierujących małym zespołem. Kalkulator NBP pozwoli ci na szybkie przeliczanie walut po kursie aktualnym bądź...

 • Komitet Stabilności Finansowej zajmie się frankiem

  Dziś Komitet Stabilności Finansowej spotka się ws. kursu franka. Prezes NBP Marek Belka, który ocenia, że uderzenie w kredytobiorców frankowych jest "względnie trwałe", liczy na informacje od przedstawicieli banków, czy uwzględnią ujemne stopy procentowe w Szwajcarii.

 • W umowach kredytów frankowych banki narzucały kredytobiorcom ustalane przez siebie tabele kursowe. Zawierały one wysoką marżę dla banku (spread). Jak same banki dziś przyznają, wynagrodzenie z tytułu spreadów stanowiło istotny element opłacalności produktu kredytowego, gdyż marże na oprocentowaniu kredytu nie były zbyt wysokie.

 • Raport o inflacji KE: Polska bez nierównowagi makroekonomicznej

  Polska jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w Europie - wynika z opracowania NBP zawartego w opublikowanym w poniedziałek lipcowym Raporcie o inflacji.

 • Propozycja dotycząca kredytów walutowych neutralna dla ratingu

  W ubiegłym tygodniu Kancelaria Prezydenta przedstawiła projekt propozycji rozwiązania kwestii walutowych kredytów mieszkaniowych (tzw. ustawa frankowa). Przedmiotem poniższej analizy jest opis propozycji Prezydenta, ocena jej wpływu na stabilność sektora bankowego, perspektywy kształtowania się kursu złotego oraz wiarygodność kredytową Polski.

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania przeciw bankom: BPH, PKO BP i Pekao - poinformował w czwartek Urząd. Jak dodano, to kolejne postępowania dotyczące spreadów. Wątpliwość UOKiK budzą postanowienia dotyczące sposobu określania wysokości kursów walut.

 • Wpływ programu 500 plus na wzrost PKB to 0,3 pkt. proc. w 2016 roku oraz 0,5 pkt. proc. w 2017 roku - poinformował Jacek Kotłowski z Instytutu Ekonomicznego NBP.

 • referencyjną NBP (1,50%).

 • "Frankową bombę" można było rozbroić już w 2010 roku

  Po każdej kolejnej podwyżce notowań franka szwajcarskiego, rozwiązanie problemu dotyczącego kredytów waloryzowanych w tej walucie, staje się coraz trudniejsze.

 • Decyzja Narodowego Banku Szwajcarii o rezygnacji z obrony minimalnego kursu wymiany franków na euro po 1.20 wywołała burzę na rynku walutowym. SNB o 50 pb obniżył również stopy procentowe, w tym depozytową do -0.75 proc. Frank zyskał kilkanaście procent wobec większości głównych walut oraz nawet do 45 procent wobec złotego. Za franka przez chwilę trzeba było płacić nawet 5.20 zł.