• Informacje na temat:

  tablice rejestracyjne polska

Artykuły na temat: tablice rejestracyjne polska
 • ...samochodu. Uwaga! W Polsce stosowanie bagażników montowanych z tyłu pojazdu może narazić kierowców na mandat. Wszystko przez to, że rowery zasłaniają tablice rejestracyjne. A to stanowi wykroczenie...

 • Grecy masowo zmieniają tablice aut na bułgarskie

  Grecy masowo zmieniają tablice rejestracyjne swoich aut na bułgarskie. W ten sposób mogą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy euro rocznie na ubezpieczeniu.

 • Co zrobić gdy zgubisz dokument

  ...wtórnika (koszt: 70 zł). Gdy to zrobimy, otrzymamy czasowe pozwolenie na użytkowanie pojazdu. Aby złożyć wniosek, trzeba przedstawić ważne badanie techniczne, tablice rejestracyjne, dowód wykupienia OC(...) (Emergency Travel Document). Jeżeli w jakimś państwie Polska nie ma placówki konsularnej, udajemy się do placówki jednego z krajów UE. Prawo jazdy ✢ Utratę prawa jazdy należy zgłosić do wydziału...

 • Sklepy pozyskują na parkingach cenne informacje o klientach?

  Sieci handlowe coraz częściej zbierają dane z tablic rejestracyjnych. Takie wrażenie ma część konsumentów. Ich zdaniem, do kontrowersyjnych praktyk dochodzi zarówno na parkingach strzeżonych, jak i ogólnodostępnych. Według prawników, trudno jednoznacznie stwierdzić, czy opisywane działanie jest dozwolone czy zakazane. Istotne pozostaje m.in. spełnienie obowiązku informacyjnego wobec posiadaczy pojazdów.

 • Europa sobie bez nas nie poradzi

  ...wspólnego z wolnym rynkiem i swobodą przepływu towarów. Choć Polska i reszta krajów Europy Środkowo-Wschodniej przystępowały do Wspólnoty na innych zasadach, nie będzie to miało żadnego znaczenia(...) zauważa Bartosz Najman, wiceprezes OCRK i Inelo: - 80 proc. wymiany towarowej na świecie odbywa się poprzez transport drogowy. W Europie to Polska jest potentatem i obsługuje według szacunków między 25

 • Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła system ANPRS

  W czwartek Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła Automatyczny System Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych (ANPRS), który połączył w jedną sieć polski, estoński, łotewski i litewski system rozpoznawania numerów rejestracyjnych.

 • Polska nie ma placówki konsularnej, można udać się do placówki jednego z krajów UE. Po powrocie do Polski należy wyrobić nowy paszport w biu rze paszportowym. Jeśli dokument zgubiliśmy, zapłacimy 420 zł(...) jazdy, które zostało zgubione lub skradzione. Kiedy zgubisz dowód rejestracyjny Samochód bez dowodu rejestracyjnego nie może poruszać się po drogach publicznych. Właściciel powinien jak najszybciej...

 • Nowy system CEPiK ruszył 13 listopada 2017 r. z problemami. W części urzędów były kłopoty z rejestracją pojazdów i uzyskaniem stałych dowodów rejestracyjnych. Urzędnicy starostw nie mogli zalogować się do systemu ani też dodzwonić do osób wprowadzających program. Jak "cepik" działa dziś?

 • Życie z kontrabandy. Polscy szmuglerzy podbijają Norwegię

  Norwegia i Wielka Brytania to dwa kraje Europy, do których nasi rodacy przemycają najwięcej papierosów i alkoholu. Trudnią się tym zorganizowane grupy przestępcze oraz zwykli ludzie, którzy z przemytu uczynili sposób na zarabianie pieniędzy. Skuszeni zyskami z tego nielegalnego procederu, trafiają potem do więzienia.

 • Inteligentne miasta w Polsce - jesteśmy obecni w międzynarodowych rankingach

  Ponad połowa polskich miast posiada elementy inteligentnej infrastruktury. Jesteśmy już obecni w międzynarodowych rankingach, jednak do pierwszego polskiego smart city jest jeszcze daleka droga.